bugün

tipik bir chp li, dip boyası gelmiş sarı saçlı, çirkin kemalist kadın beyanı.

yani çok şey yazılır da gerek yok, kemalist işte. bunların doğurduklarıyla da biz uğraşıyoruz böyle buralarda.

https://youtu.be/nxDlZ86_asI

Link düzeltildi.
destekçisi olduğum kadın kişisi.

ama sen daha videoyu düzgün koyamamışsın ki.

yazık.
Kucukken dedem namaz kıl kizim , namaz kil kızım diye diretirdi. Ama yapicak birsey yok hiçbir zaman ilgim olmadı. Oyle cokta ibadetimde olmadigim dogrudur. Adi ustunde yasam tarzi, bakis acisi farkli olurlar. Kalbim kotu olmasin, inancim olsun yeter bana. Kuran konusunda gelince, henüz okumadim ama okunmali diye dusunuyorum islamin basligi cunku o . Diger kitaplara, da bir bakmak istiyorum
Neler yazdigini merak ediyorum.
Kuran anladığın dilde okunur. Arapça okunan kuranın kişiye faydası yoktur. Haklı söylem.
(bkz: tamam)
Çünkü laikim diye devam eden ifade.
kuran-i kerim okumadan dunyaya gelis amacimizi ogrenemeyiz.ve sonsuz yasam icin yapilmasi gerekenlerin hepsi kuranda yazilidir. hangi dilde okunursa okunsun arapca kelimelerin tam cevirisi yapilamaz. bu yuzden arapca okunmali hem de meali okunmalidir. daha da iyi anlayabilmek icin tefsir okunmalidir.
Bu cümlenin muhattabı neden biziz diye düşündürten başlıktır. videoyu izlemedim ama bir teyze bu cümleyi sarfetmiş sanırım. yani neden ki? ne yapalım? insanlar ne boş şeylerle uğraşıyor be arkadaş! bende yarın sabah kalkıp okula gitmek istemiyorum. e bu kimi ilgilendirir ki? bir yerden illa bir şekilde islama saldırmaya çalışmak ne yani? dindar biri değilim yanlış anlaşılmasın.
Çok doğru bir beyandır. Mevlitlerde ticaret hayatı ile ilgili ayetler okunurken hiçbir şey anlamadığım halde ağlayacağıma,Türkçe mealini okurum anlarım daha iyi.
Allahın kelamından bihaber olmak istiyorsan öğrenme kardeşim zorlayan yok.
faşist isteği.
ışid zihniyetinden bıkmış dünyanın ortak şiarı. dünya bir kitaba sığmayacak kadar büyük.
Tercih meselesidir,dillendirmenin anlamı yoktur.
kuran okumayı bilmiyorum ögrenmekte istemiyorum çünkü laik'im.

bak amk sanki laiklik bunun önünde engel beraber yapılamaz.

laiklik denilen şey değil midir din devlet işlerine karışmamak ve din kişi ile Allah arasındadır.

ayrıca bireyler için değil devlet yapısı için geçerlidir laiklik.

amına koydugumun milleti fikir sahibi olmadan zikir oluyorlar.
safsataları kimse okumak ezberlemek zorunda değildir, kemalistlere o kadar laf diyorsunuz ama yerinde konuşan hep onlar oluyor.

sizin kitaplarınız sizin olsun.
Soran olmadı kardes.
rahmetli barış manço'nun lafıdır. bir röportajında okumuştum, kaç asır önce olmuş şeylerden bana ne demişti. herkes bu kadar açıksözlü olabilse, siyaha siyah dese keşke.
senin tercihin ikisini de dene tarafını seç nether or paradise? bakın belki daha iyi anlarsınız diye ingiliçce yazdım.
görsel
kadın buna benziyor.
En azından terbiyeli konuşmuş bir kadının beyanı.
Bir de böyle konuşup televizyon kapattıranlar var:
(bkz: Erdoğan ın götünün kılıyım)
Kişinin kendi tercihidir. Haksızlık yapmamak gerek.
Lakin işte böyle adamlar ben sorguluyorum, islam uydurulmuş bir dindir, yobazdır, yozdur dedimi bu lafları kendilerine yediririz. Hem okuyup bilgi sahibi olma hemde bilmediğin birşey hakkında fikir yürüt. işte gerçek yobazlık ve cahillik budur. Okumuyorsan konuşma da.
Kendi secimidir ogrenmek istemeyene ne diyebilirsiniz ki azicik akli olsaydi zaten oyle soylemezdi.
Tipik laik lafı.
görsel
bin beteri için
(bkz: bu bakara iyi makara)