bugün

(bkz: kur an neden indirildi)
Anlamadan okuyanlara hep tuhaf gözlerle bakmışımdır. Neden böyle bir şey yapıyor ve bu cidden insan mı diye. Anlamlarını okuyuncada normal birşeymiş gibi davrananları da anlamıyorum. Cidden orda yazılanları normal gibi kabul ederken beyninizin hangi lobunu kullanıyorsunuz anlamıyorum.
Kuran-ı meali şeklinde de okuyabileceğini bilmeyen kişi isyanıdır.
Hiç bir şekilde okumak istemiyorum diyorsa da kendi bileceği iştir tabi ki.
Kendi dilinde okuyup anlamak varken, öğrense bile anlamayacağını bilen insan söylemi.
Dostoyevski'nin "suç ve ceza" eserini okumayan bir sözlük yazarı yoktur diye düşünüyorum. 763 sayfalık bir eseri merakla okuyan bu insanlar, 604 sayfalık Kuran ı kerim'i okumadım,okumak da istemiyorum diyor.

Deist bir arkadaşım kuran için şöyle derdi "iyi kurgulanmış yazarı belli olmayan bir roman"

Sadece bu bile o kitabı okumaya güzel bi sebep olmalı. Okuyup da ateist olan kesime genelleme yapacak olursak daha ilkokuldan itibaren öğrendiğimiz "sözcükte anlam, cümlede anlam, paragrafta anlam " konularında ciddi problem yaşamış olabilirler...
Kuran-ı Kerim' i kusursuz okuyan bir kişiden dinleyince inanılmaz bir dinletisi olan kutsal kitaptır ne kadar ön yargınız olsa da mahir adli kâbe imamından bir sure dinlemenizi öneririm ve farkı hissedeceksiniz .
Ortada sözü söyleyen bir kişi yok ama hakkında konuşuyoruz.
valla hiç zor değil. 1 haftada şakır şakır öğrenilebilir ama kazancı paha biçilemez. mesela ben çok mutsuzken iki satır okusam bütün derdimin aktığını hissediyorum. denenmeye değer.
ilkokulu bitiren bir insanın okuyacağı bir kitaptır.Okumak istememesi sorun değil.Okumayı bilmiyorum nedir arkadaş.
Kuvvetle muhtemel ki vefatinin Ardindan 40 yasinler okutulacak,
veya en yakınlarından birini kaybettiginde başkalarına yasinler okutacak olan insan söylemi.
bin beteri için
(bkz: bu bakara iyi makara)
görsel
Tipik laik lafı.
Kendi secimidir ogrenmek istemeyene ne diyebilirsiniz ki azicik akli olsaydi zaten oyle soylemezdi.
Kişinin kendi tercihidir. Haksızlık yapmamak gerek.
Lakin işte böyle adamlar ben sorguluyorum, islam uydurulmuş bir dindir, yobazdır, yozdur dedimi bu lafları kendilerine yediririz. Hem okuyup bilgi sahibi olma hemde bilmediğin birşey hakkında fikir yürüt. işte gerçek yobazlık ve cahillik budur. Okumuyorsan konuşma da.
En azından terbiyeli konuşmuş bir kadının beyanı.
Bir de böyle konuşup televizyon kapattıranlar var:
(bkz: Erdoğan ın götünün kılıyım)
görsel
kadın buna benziyor.
senin tercihin ikisini de dene tarafını seç nether or paradise? bakın belki daha iyi anlarsınız diye ingiliçce yazdım.
rahmetli barış manço'nun lafıdır. bir röportajında okumuştum, kaç asır önce olmuş şeylerden bana ne demişti. herkes bu kadar açıksözlü olabilse, siyaha siyah dese keşke.
Soran olmadı kardes.
safsataları kimse okumak ezberlemek zorunda değildir, kemalistlere o kadar laf diyorsunuz ama yerinde konuşan hep onlar oluyor.

sizin kitaplarınız sizin olsun.
kuran okumayı bilmiyorum ögrenmekte istemiyorum çünkü laik'im.

bak amk sanki laiklik bunun önünde engel beraber yapılamaz.

laiklik denilen şey değil midir din devlet işlerine karışmamak ve din kişi ile Allah arasındadır.

ayrıca bireyler için değil devlet yapısı için geçerlidir laiklik.

amına koydugumun milleti fikir sahibi olmadan zikir oluyorlar.
Tercih meselesidir,dillendirmenin anlamı yoktur.
ışid zihniyetinden bıkmış dünyanın ortak şiarı. dünya bir kitaba sığmayacak kadar büyük.
faşist isteği.