bugün

3'ünün de aynı kitap olduğunu kavramanızı sağlayacaktır.

tabii ki değiştirildikleri için farklılıklar vardır.

fakat hepsi aynıdır.

sevgiler...
combo yapmaktır.
gerekli bir okumadır. böylece hangisine inanacağınız şekillenir.
Güldürmüştür.
Hepsinin aynı olduğunu düşünmek ahmaklıktır. işte atesitler bu yüzden ahmaktır ya zaten. Şimdi burada ateistlere açıklama da yapılmaz, insan nasıl isterse öyle anlar.
hikayeyi sonundan başına doğru okumaktır.

tevrat, incil ve kuran şeklinde okunmalıdır. ayrıca binlerce sayfa kim uğraşır lan.
sıralama Tevrat, zebur, incil ve Kur'an diye olursa daha iyi olur. evet birbirini tamamlayan, konu bütünlüğü olan tek bir kitap okumuş hissine kapılırsınız. batılı bir oryantalist: hıristiyanlar bir kere bile Kur'an'ı okumuş olsalar islam düşmanlığı yapmazlar, onlar Kur'an'ı putperestlerin kitabı zannediyor, demiştir. yap-bozun birbirini tamamlayan resmi gibidir. özellikle de zebur...ahh zebur...beni benden alır davut peygamberin yakarışları.
Eski ait diliyle bilinen Barbar bir Tunç çağı metninden üç insanlık karşıtı din gelişmiştir : Yahudilik, hiristyanlik ve islam. Bunlar gök tanrili dinlerdir. ve tamamen ataerkildir(tanrı her şeye gücü yeten baba'dir)ve dolayısıyla, gök tanrı ce dünyevi erkek elçilerin etkisine girmiş olan bu diyarlarda 2000 yıldır bir kadın nefreti var olmuştur. Bu üç kitabın da özü budur değerli mümin kardeşlerim.
Her insanın yapması gereken okuma eylemidir. Kendi görüşü çerçevesi haricindeki tüm bilgilere kapalı basit beyinler hariç. Ne demiş: " Oku!"
teknik olarak ve yönlendirilmiş beyinleri bir kenara bırakılarak sırasıyla tevrat ve sonrasında incil okunursa, kurana gerek kalmayacağı görülecektir.
Ayni olduklarını görmektir.
yanlış olacaktır. indiriliş sırasına göre okunmalı ve objektif bir yaklaşım sergilenmeli. ateyizlerin zoruna gitmesin ama iman kat be kat artacaktır. ve tam manasıyla müslümanım denilecektir.
bozulmamış, sadece allah' ın söylediklerini yazan kuranı kerimi okuduktan sonra, insanlar tarafından yüzlerce değişiği yazılmış kitapları okumanın saçma olacağı durum.
aslında olması gerekendir ama yapılması tamamen gereksizdir, vakit kaybıdır. zira kutsal kitapların içeriği değiştirildi bunları biliyoruz zaten. vatikan arşivleri, barnabas incil'i ve diğer bir sürü teori duruyor ortada.

ancak;

paranoya bütün bunlar aslında vatikan'ın öyle bir arşivi yok, barnabas incil'i ve diğer kutsal kitaplarla ilgili her teori yalan... diyen her insanın mutlaka yapması gerekir bence. zira bir inanç var ve o inanç sonuncusu. adı islam. ondan öncekileri okumak aydınlatıcı olur. en basitinden islam çok daha iyi anlaşılır. neden islam? neden son din? sorulara cevap bulunabilir.
(bkz: başlıkları alt alta okumak)
(bkz: hat trick)
özetle okumak iyidir. okuyun bazı şeylerin geliştiğini göreceksiniz.
tevrattan sonra biraz nefes alın çünkü insan kendine gelemiyor.

ayrıca incilin dili daha iyidir.

kuran fazla okuyunca iç sıkıyor.

bence en eylencelisi tevrat, ayrıca musa tam bir faşist.
bir dönem eskişehirde , ormanda kaldığım 1 yıllık süre zarfında birebir yaptığım eylem.
Semavi dinlerin kendi aralarında aslında ne kadar tutarlı olduğunu anlamamızı sağlar. Aynı duygu Kudüs'ü gezerek de hissedilebilir.
Bir ara yapmayı planladığım aktivitedir. Zaten kur'an ı kerim i okumuştum, ama diğer kitaplardan bi'haberim.
tuğçe kazaz viralidir.
kur'an hicr 9. ayet: şüphesiz ki kur'anı biz indirdik biz! onun koruyucusu da elbette biziz.

incil matta 5-18: size doğrusunu söyleyeyim: yer gök ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden kutsal yasadan ufacık bir harf ya da bir nokta bile yok olmayacak.

tevrat yaşaya 40-18: ot kurur, çiçek solar, tanrımızın sözü sonsuza dek durur.

kimin koruduğuna değil, kimin uydurduğuna bakın.

incil'in edebiyatı sanki bi daha güzel.

:)
Ateist lerin yalanıdır. Okumazlar inanmıyorum. Incıl, kabala neysede kur anı düz okuyan fazla birşey anlamaz. Çünki içinde muteşebbih ve nesh edilmiş ayetler var. Ha çok iyi kur an dili bilirseniz idare eder. Ayetlerin nuzul sebebini bilmeden okuyan pek faydalanamaz. Tefsir olursa anlaşılır. Tefsir de ne kadar yeni ise okadar güncel olur. Böylece bilimin ortaya koyduğu ayetleri daha güncel işlemiş olursunuz.
Birde bakmayın siz dinsizlerin kur an okudukları yalanına. O kadar ayetten 30 tane ayet ellerinde, oda hakkında hiçbir bilgileri yok. Düz mantık zırvalayıp duruyorlar. Cevaplasanda başka sayfada sanki hiçbir şey duymamış gibi devam ediyorlar.
dikkatinizi ilk çekecek şey; kur'andaki şiirseliktir.şiirdir demiyorum ,şiirsellik diyorum.

onun dışında benzerlikler oldukça fazladır.

semavi dinlerin kitaplarını birbiri ardınca okumak.
yapmayı düşündüğüm eylem. kur-an mealini okumuştum. diğer kitapları da okumak istiyorum.

bir arkadaş kuran düz okumak ile anlaşılamaz demiş. anlayamadığımız bir kitabı kendimize nasıl rehber olarak seçeceğiz? sizin gibiler yüzünden islam dini hep yokuşa sürüldü. siz bilmezsiniz en iyisini biz biliriz dediniz yıllarca. insanları kendi isteğinize göre şekillendirdiniz. rahat bırakın artık insanlığı.