bugün

çoğu hıristiyanın(şimdi hepsi müslüman) olmasına da sebep olmuştur.
kulaktan dolma bilgilerin ve korkutmaların yanında, Yaradan'ın size aslında ne kadar yakın olduğunu öğrenmekle oluşan histir.
not: anlamını bilerek dinlemek.
Arapça bilenin alamayacağı bir taddır. Düşün sana kul hakkı yeme , adam ol, akıllı ol diyor sen nasılsa arapça bilmediğin için saba makamında Arapça ezgi dinlemektesin, ve hiç bir haltı anlayıp bilmediğin için huzurla dolusun.Kuranın namesine kapılıpta din değiştiren varsa ondan da bu dine hayır gelmez, yarın Tibet rahiplerinin çıngıraklarını duyar oraya koşar.
(bkz: freddie mercury dinlemenin verdigi huzur)
ebu cehil' inde tattığı huzurdur. yoksa kuran okunduğu zaman gizli gizli niye dinlemeye gelsin.
muhteşem yüzyıl dizisinde, çokça gördüğümüz eylemdir. valide sultanın emriyle kuran okutulurken; dinleyen haremin büyük bir huzura kavuştuğu durumdur.
eğer bir de gerçekten güzel sesli ve kıraatine dikkat eden birinden olursa çok daha artacak bir huzurdur.
Eğer sabah namazı'nda dinliyorsanız kur'an'ı müthiş bir huzur alırsınız. Şehrin gürültüsünden uzak dalarsınız maneviyata ... Herşeyin boş olduğunu anlar daha da bağlanırsınız dininize,..
mühürlenmiş kalplerin bilmediği ve bilemeyeceği huzur.
mühürlenmiş kalplerin hiç merak etmediği placebodur.
okumak ve anlamaktan uzak duranların tesellisidir. Kuran'ın ilk emri 'oku'dur. Oku ve okut. Dinleyip ağlamayı bırak!
Herkeze nasip olması zor ama nasip olursa dünyalarını değiştirecek huzur.
kendini kandırmaktan başka birşey değildir.
incil'i okurken aldığın huzura eşittir. camide aldığın huzurun aynısını kilisede bulabilirsin. uyutulmayın.
Kuran dinleyenlerin hepsi kafalarını öne eğip gözlerini kapatarak huzur bulmaya çalışıyor. Oysa okunan ayetler ve kuran'ın genel mesajı bunun tam tersi yönde, inanan insanları harekete geçirecek, aktif faaliyet içinde bulunmasını ve sabah akşam allah'ın adının duyurulmasını, haksızlığın giderilmesi için çalışılmasını emreden ayetlerdir.

inanan insan huzurlu olamaz. Çünkü yapılması gereken işlerin, önünde kendisini bekleyen zamandan çok daha fazla olduğunu ve elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstererek dünyadaki her türlü haksızlıkla karşı mücadele etmesi gerektiğini bilmelidir. Sürekli bunu insanlara hatırlatan ayetleri anlamaya çalışmadan okuyup/dinleyip oturduğu yerde ağlayıp sızlanmak ise resmen allah'a isyandır. Küstahlıktır! Allah sana kalk diyor, sen bunu dinlerken daha beter çöküyorsun!
okumak birse dinlemek 2 sevap derler.
aynı huzur sad violin de mevcuttur.
anlamanın verdiği derinlik daha önemlidir malum allah öğüt veriyor anlamak ve öğüt almak önemlidir.

bunun dışında her kelimesini anlamasam bile abdüs samet idi galiba merhum oldu sanırım. o adamın sesinden dinlemek çok önemlidir. adam duyguyu sesine taşırmış anlamlar sese bürünmüş perdeyi aralamış resmen...
huzurun en güzel bulunduğu ortam kuran dinlemek.
anlamını bilmeden dinlemek ve huzur hissetmek bozulmuş bir dinin hurafeleridir efenim.
din adamcağızlarının kur'anı dinletmek için teganni yapıp dinleyiciyi hipnoz yaptığı gerçeğidir.kur'anı kerim anlaşılmak için inmiştir.arapça bilenler dinleyip anlıyorlar ya arapça bilmeyenler neyin huzurunu buluyorlar."öyle bir zaman gelecek ki kur'anı kerim okuyanlardan ve dinleyenlerden davacı olacak" demiş hz muhammed.mukabelelerin çoğunda hocayı dinleyenlerin "yav ne güzel okuyor" dediğine ve "ne anladın okunanlardan?" diye sorulduğunda ise "ne biliim yav ama içime bi huzur doldu" diye cevap verdiğine şahit olursunuz.hasbinallah diyorum başka da bir şey demiyorum.
allah aşkına, inanıyorsanız bu dine, ilim ayet hadis bilmeden fetva vermeyin.

ben böyle hıyarlık görmedim arkadaş. adam kuranı kerimi kötü kullananlar hakkındaki hadisi alıp kuran dinlemeyine getirmiş ya işi bu apaçık kötüye kullanmaktır.

hesabını vereceksiniz. bu yalanların, ilimsiz fetvaların.

sen kimsin yahu? kimsin de anlamadan dinlemeyin diyorsun?

diğer hıyar, kadın erkek ilişkilerin de okunan ayetleri dinlerken benimde gözüm dolmuştur. insanın aklına işlediği günahlar gelemez mi?

rahat ol, anlıyorum dinlerken. arapçam var allaha şükür.

faydasız ilimden de alemlerin rabbine sığınırım.

ateist gelip burada fetva veriyor ya. lan oğlum senelerce medrese eğitimi aldım, yılların hocaları bile bir fetva için on hadis kitabı karıştırır on tane tefsire bakardı.

lan siz kimsiniz? ne bu rahatlık? alemlerin rabbine şikayet ediyorum. muhakkak ki göreceksiniz.

şimdi sen alemlerin rabbi istese insan anlamasa bile içine o duyguyu veremez mi diyorsun?

bu apaçık inkar.

münafıklar için alçaltıcı bir azap vardır. bilginize.

resmen kuran dinleme diyor lan adam. sorsan bunu allah rızası için yapıyorum diyecek.

göreceksiniz. Evla leke fe evla.
okumak sünnet dinlemek farzdır.
hele okuyan kişi makamlı okuyorsa sesi de eğitimli ise işte o ses eşliğinde gerçekten ruhunuzun cennete uçtuğunu hissetmeniz an meselesidir. bitmesini istemeyeceğiniz bir an olur.
kalpler ancak Allah-u Teala'yı anmakla huzur bulur. kuran-ı kerim dinlemekde bir zikir olduğu için insan rahatlar
Bilakis tehdit şiddet cinsel istismar kol bacak kesilmesinin gırla gittiği kitaptan alınan huzurdur. Tabi ninni gibi rast makamında arapça dinlerseniz tabi duygulanırsınız. Hatta miras paylaşımı anlatılırken hürül hürül ağlayabilirsiniz.