bugün

özellikle şile'de sıkça rastlanılan durum. yurdum insanının hacet gidermek için çeşitli fantezi yolları denemesinin sonucudur. hiç beklenmedik bir anda çıkar karşınıza. yapan kişinin bir anlamda eseridir bu kütle. belki çarpmadan kurtulunur bundan fakat o "eser"i yapan insan bununla birlikte bir miktar sıvı da çıkartmıştır dışarı ve siz o sıvının olduğu denizde yüzdüğünüzün farkına varırsınız..
koprofiller tarafından neşeyle karşılanacak hadise.

(bkz: koprofili)
ağza girmesi daha büyük bir felakettir.
uzun zamandır girdiğin derenin aslında lağam deresi olduğunu öğrenmek
elinizi suyun icinde sorta silip,hızlı bir sekilde kıyıya dogru yuzmeyi gerektiren igrenclik hezeyanı.
daha vahimi olarak;

kulaç atarken çarpışılan bok kütlesini bir tahta sopa sanmak suretiyle avuçlayıp uzağa atmaya çalışmak, fakat atamadan kütlenin elde parçalanması ve onun bir tahta parçası olmadığının anlaşılması üzerine kütleyi tutan el havada tutulmak suretiyle -sanki denizin içine sokarsan suya değecek, su da vücuduna değecek, direk bok kütlesi ile vücut temasına gireceksin düşüncesi- kıyıya kadar tek elle yüzüp, denizden çıkıp doğrucana tuvalete gidilmesi ve ellerin yıkanması ile sonuçlanacak hikayedir.

(bkz: yasadım oradan biliyorum)
çarpışmanın etkisiyle bilincinizi yitirip 'yuh be kardeşim iceberg gibi mübarek' gibi bir düşünceye kapılır, ve nedensiz biçimde kütleyi mübarek kılarsınız, gazanız mübarek olsundur.
avuclandıgında parmakların arasından "vı-cırk" ederek cıkması ile sonuclanır
insanın başına gelebilecek en boktan durumlardan birisidir. kütlenin size ait olması bir nebze kabul edilebilir ama hiç tanımadığınız birisine ait olunca etkisinden günlerce kurtulamazsınız.
(bkz: boka basmayla olusan onlenemez kufur etme istegi) buradaki etkilerle aşağı yukarı aynı etkileri bırakır.
suyun uzerinde dagilmadan ve etrafa bulasmadan kendi halinde takilan bok kutlesine temas etmektir. o masum bok kutlesi vucudunuzun bir yerine deydiginde sudaki halinin aksine yapiskan, igrenc kokulu, vicik, bok gibi bir durum alir.
(bkz: kulaç atarken burnuna orkit çarpması)