bugün

bende de vardı çok şükür bayramdan önce yıkattık hastanede. gripten dolayı olmuş benimkisi sanırım.
Uzmanlar uyarıyor: Kulaklarınıza bir şey sokmayın, temizlemeye çalışmayın.

https://t24.com.tr/foto-h...izlemeye-calismayin,31076
Halk arasında kulak boku denir. Cocuklluğumuzda bunu çikarıp büyük bir zevkle yiyen ve iyi bir şey yapmış gibi yavsak yavşak gülen şişko bi cocuk vardi bizim mahallede.
biranın içine atıldığında (dağılmasını bekleyin2-3 dakika) biranın kafa yapma katsayını en az 3 misli arttırır.

2-3 bira ile 6-7 biranın kafasını yaşarsınız.

yarasın....
Biri de pislik insanlarda bulunur yazmış. Kulak kiri bütün kulaklarda bulunur. Bazı kulaklar çalışkandır ve kulak kirini kendi atabilir. Ama bazı kulaklar da vardır ki tembeldir veya kulak yolu küçüktür. Bu kulaklar kulak kirini atamaz ve zamanla duyma kaybına neden olur. Tembel kulaklılar KKB de düzenli aralıklarla kulağını yıkatmak zorunda. Sık sık yıkatılmaması gerektiği de bir şehir efsanesi. Bunları doktor söylüyor. Ama ben gene de doktora değil de çok bilmişlerin dediğine inanıyorum. On yılda üç defa yıkattım. Bu sefer doktora gittiğimde, hayır doktor beyciğim yıkatmayacağım, bana damla yazın dedim. Ama duymuyorum arkadaşlar.
Kulak damlası kullanacaksanız da hazır bir kulak damlası yerine doktorun yazdığı ve eczacının hazırladığı karışım damlayı kullanın. Bu daha çok işe yarıyor.
kbb uzmanın verdği ilaçlar kullanılmalıdır.
2 hafta günde 5x5 gliserin kullanıp doktora temizletmeye gidilebilir. ama sürekli temizletmek iyi değildir.
kirden ziyade çok önemli olan sıvıdır. kulağı korur.
çare oksibor.
kulağa döküyosun, kulakta bardağa kola dökerken çıkan ses çıkıyor ve tüm kirleri açıyor.
Kulakta oluşan kiri belirtmek amacıyla kullanılan kelime grubudur. Pistir. Dikkat edilmesi gerekli olan bir husustur. Hem sağlık açısından zararlıdır hem izlenim açısından olumsuz etki bırakır.
bende var. keşke benimkide boşalsada kurtulsam.
Yenilip tadına bakılması gereken kirdir. Evet.
bir kulağımda başlayan şiddetli kaşıntı, sonradan ağrıya evrildi sonradan da gün arayla kulağımdan iki kez kir boşaldı.
uğraşısız uzaklaştırılması insanı rahatlatan madde.
Bunu kulaklıkta görmektir kabus.
Hele ki bi başkasının sana ait olan kulaklığı kullanmasından sonra...
Genellikle yaşlı kişilerde daha fazla üretilen açık kahverengi salgı.
Anneannemin kulağı yılda bir kez bu sebeple tıkanır, duyamaz hale gelir her sene açtırmaya götürülür.
Ayrıca bu sebepten ötürü ortak kulaklık kullanımına sıcak bakmıyorum.
kulakta bir kaşıntı olur. noluyo diye kontrol edersin, kulaktaki kıllar pisliği dışarı atmış.
tadı acıdır.
Pislik insanlarda olur.
Biraz önce kulağımdan çıkana ben bile hayret ettim amk. Dün bir şey yoktu bugün bok çukuru mübarek.
işitme sorunlarına neden olabilir. yılda bir kere dahi olsa kkb'ye (kulak burun boğaz) gitmek gerekir. düzenli olarak temizleyen insan da bile neler çıkıyor inanamazsınız. kendiniz bir cisim sokarak derinleri temizlemeye kalkmayınız.
Başkalarına kulaklık vermememe sebep olan, insan atığı.
Düzenli olarak pamukla temizliyorum kulaklığı kulağımda uzun saatler takınca bu kiriler bende artmıştır.
ismi her ne kadar kir olsa da aslında kir değil, doğal bir kimyasaldır. ingilizce de kulak mumu ya da kulak ağdası olarak adlandırılır. kulak kiri uzun zincirli doymuş ve doymamış yağlar, alkoller, skualen ve kolesterol gibi kimyasalları içerir.
kulak doktorlarına göre olduktcs temiz olan ve asla kulak pamuğuyla temizlenmenesi gerekendir.
5 vakit namaz kılan kişilerde olmayacak olan kirdir.

Hatta ayak kokusuda olmaz. *