bugün

ağzından durmadan küfür çıkan,ağzı bozuk,küfretmeyi alışkanlık haline getirmiş kişi.
piyasada yer alan ve sürekli küfür eden telefon kaydının adı.
dinlerken yarım saat gülmeme neden olan aziz bey. ayrıca kendisi maraton üst, f blok, sıra 15, koltuk no 16 ve 17'dir.
linki aşağıda olan ses kaydı..

http://rapidshare.de/file...iptal_Sansursuz_.mp3.html
üç kelimesinden birinin a... koyim olan , kelime hazinesinin %33 küfürlerden oluşan insan.
ilyas( tekirdağ kökenli arkadaşım) = küfürbaz
adam sözlük yazarı gibi, literatüre küfür sokmadığı gün yok...
burda birkaç örnek verirdim ama,durum müsait değil.
Özellikle kahvehanelerde bolca bulunan insanlardır.oynanan oyunların kritikleri yapılırken insanın küfürbazlık vasfı çok önemlidir...Mesela:

-Hay arkadaş ya...Kazımlarla okey oynuyoruz mnakoim...Nası açmazlardayım mnakoim.tek taş yok...oylum oylum oyulduk mnakoim...
-nolcak mnakoim...şans...ben de tek taş bekliyorum sürekli yok...gelmiyo mnakoim...

Bu tarz insanların ortak bir özelliği de cümlenin başında ve sonunda anlasıldı merkez tamam der gibi mnakoim demeleridir...sanki telsizle konuşuyo herif...ayrıca koya koya bitirememeleri de ayrı bir başlık konusudur...
duzenbaz, sihirbaz, davlumbaz, ve en kucukleri kufurbaz.. hepsi kardestir efendim.. dort sevimli afacan..
noktalama ve vurgulamayı küfürle yapan kişidir.mesele önemsizse amnkyim eğer anlatacağı şey öneli ise küfürün şiddeti dahada da fazla olur.
kronik küfürbaz bir fenerbahçe taraftarına,cem ceminay tarafından yapılan radyo şakasıdır.
gülmekten yerlere yatırabilitesi yüksektir.
azda olsa bende psikolojik olarak görülen vaka. Durum şöyle izha edilebilir.

küfürbazlığın ne sosyal ortamla nede hayat stadartıyla alakası verdır. özellikle aq ladı artık sizin için bir bağlaç, bir kelime olmuştur. babanızla ve annenizle konuşurken bile "amamm...." diye başlarsınız. tabiki küfürü yeride kesersiniz ama karşı taraf çoktan küfür ettiğiniz anlamıştır.
Günün büyük bir kısmını yabancı insanlarla geçiren, E-5 trafiğini çeken birisi olarak küfür etmek artık sizin için doğal olacaktır.

git başımdan----->siktir git
ya iyide------> ya aq
öööff...pofff..amaaann---->ya skicm yaa

gibi lügatınız olacaktır. Bunun hiçbir sosyal konumla alaksı yoktur.
söyleyecek söz bulamayınca altta kalmamak için küfür eden kimse. (bkz: küfür çeşitleri)
metin özerdoğan adlı şahsı işleten cem ceminay sayesinde ikide bir arkadaşlarım tarafından işletilmeme sebeb olan olay.

+iyi günler maksat muhabbet bey, ben bjk'den arıyorum.sizin eski açıkta bir kombineniz varmış
maksat muhabbet: ya mustafa sıktın abi. baydı artık. yeter.
+maksat muhabbet bey, biz sizden bişey rica etmek için aramadık.
-ya mustafa allah aşkına yaa..siktirin başımdan yaa. olm işteyim bak zaten, kapat şu telefonu aq.
+bakın maksat muhabbet bey, iki lafınızdan biri küfür olmaya başladı.
"ortamdan alışkanlık"lafının arkasına saklanıp küfürleri sallayan kişi.
küfürü kendisine baz alan kişidir...
gizemli rapçidir.
ağzından çıkan her cümlenin içinde küfür bulunan adeta küfretmek için doğan yemek yemeden, su içmeden küfür eden kişi.
aralarında ikiye ayrılırlar.

1-Herşeyi s*kenler
2-Herşeye s*çanlar
karşısındakini küfürleriyle döven kişidir.