bugün

küfür ederdim ama kadın hasta. ruh hastası. akıl sağlığı yerinde değil. o yüzden kendisine acil şifalar diliyorum.
toplum sağlığını bilinçli olarak tehdit etmek, ölümcül hastalık yaymaya çalışmak gibi nedenlerle tutuklanmadıkları sürece benim için tutuklanmalarının da kıymet-i harbiyesi yok..

iki gün sonra salıverildikten sonra ne anladım ben bu işten..
bu iş ciddi anlamda tuhaf yerlere gitmeye başladı.
Bu kadına Kuduz aşısı yaptırılmalıdır.
Nasıl bir akıl tutulmasıdır bu. Toplum sağlığını riske atmaktan köpekleri veren alan ve sevk edenlere gerekli yaptırımlar yapılmalı.
...nasıl bir zihniyet kı bu! yapay zekaya sorunca şöyle dedi:

Kuduz karantinası altında olan bir bölgeden 35 köpek almak ciddi bir suç teşkil edebilir ve bu durum hem kamu sağlığını hem de hayvan sağlığını tehlikeye atabilir. Türkiye'deki yasal düzenlemelere göre, kuduz karantinası olan bir bölgeden hayvan çıkarmak, taşıma, satma veya başka bir bölgeye götürmek yasaktır ve bu yasaklara uymamak çeşitli yasal yaptırımlara neden olabilir. işte olası suçlar ve yaptırımlar:

Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Kanunu: 3285 sayılı Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Kanunu'na göre, kuduz karantinası uygulanan bir bölgeden hayvan çıkarmak yasaktır. Bu kanuna aykırı hareket eden kişiler hakkında idari para cezası uygulanabilir ve hayvanlar müsadere edilebilir.

Türk Ceza Kanunu:

Kamu Sağlığını Tehlikeye Atma: Türk Ceza Kanunu'nun 195. maddesine göre, bulaşıcı bir hastalığın yayılmasına sebebiyet verecek davranışlarda bulunmak suçtur. Kuduz gibi ölümcül bir hastalığın yayılmasına neden olmak ciddi cezalara neden olabilir.
Çevreye Zarar Verme: Eğer bu durum çevreye ve diğer hayvanlara da zarar verirse, ilgili kanun maddeleri kapsamında cezalandırılabilir.
Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu: 5996 sayılı kanun kapsamında, kuduz gibi bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlere uymamak idari para cezasına neden olabilir.

Yerel Yönetmelikler ve Kararlar: Her ilin valiliği ve tarım il müdürlükleri tarafından belirlenen yerel yönetmeliklere uymamak da cezai yaptırımlara tabi olabilir.

Bu tür bir suçun cezası, hayvanların müsaderesi, idari para cezası ve hatta daha ciddi durumlarda hapis cezası gibi yaptırımları içerebilir. Kuduz gibi tehlikeli ve ölümcül bir hastalığın yayılmasını önlemek için alınan bu tür tedbirlere uyulması son derece önemlidir.

Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız, mutlaka yetkili mercilere (örn. Tarım ve Orman Bakanlığı, yerel tarım müdürlükleri) başvurarak bilgi ve izin alınmalıdır. Bu, hem kamu sağlığı açısından hayati önem taşır hem de hukuki sorunlardan kaçınmanızı sağlar.
toplum sağlığını tehlikeye atmaktan sağlam bir ceza verilmesi gerekir. hem ibret için hem de kamu vicdanını rahatlatmak için. ya da direkt kuduz mikrobu verilsin ebesinin amını tersten görsün. böylelerinin anlayacağı dil budur. bakalım ondan sonra kuduz hakkında görüşleri ne ölçüde değişiyor.
bu kedi köpek manyakları beka sorunu.
ankara'da yakalanmış. aşağılık, insan düşmanı.

emniyet güçlerimize başarılı çalışmasından dolayı teşekkür ederiz.
görsel
kuduz karantinası falan yok katliama kılıf uyduruyorlar. burada katliam savunuculuğu yapanlar da kendi paylarını alıp ceplerine koymak için twitterı açıp şanlıurfa'da neler olduğuna bir baksın, belediye ve vatandaş tarafından ne kadar avrupai ne kadar medeni şekilde itlaf yapılıyor görüp gururlansınlar. hak ediyorsunuz bu gururu.
fedai(!) kuduz olduğu belli olduğu için tutmuş elleriyle boğmuş hayvanı öyle söylüyor. böyle bir ihtimal bile var olsaydı yanına yaklaşabilir miydi acaba?
hayvanlara kumpas kuracak kadar yerlerde sürünüyor ahlakınız.
Gençler hatırlamaz...Kuş gribi bulaşır diye, diri diri sağlıklı tavukları çukura atmış bir paranoya vardı zamanında. Ne kuş gribi oldu. ne başka şey.Burada da kuduz bahane, hastalıklı veya değil hayvanları katletmek şahane!
Mangal gibi yüreği olan kadın. Kuduz adı altında hayvan katliamına yüreği dayanmamış. Canların kuduz olsun-olmasın katliamseverler tarafından diri diri öldürüleceğini bilmiş. Onları koruması altına almış. Alnından öpüyorum bu kahramanı.
nasıl bir akıl tutulması nasıl bir amaç neyin peşindeler bunlar.

köpekvelisi kullanıcı adlı kişi kuduz karantinası ilan edilen urfa'daki barınaktan 35 tane köpeği alıp ankara'ya götürdüğünü söylüyor.

https://x.com/ilustradora...tatus/1799833227324207255