bugün

nasıl bir akıl tutulması nasıl bir amaç neyin peşindeler bunlar.

köpekvelisi kullanıcı adlı kişi kuduz karantinası ilan edilen urfa'daki barınaktan 35 tane köpeği alıp ankara'ya götürdüğünü söylüyor.

https://x.com/ilustradora...tatus/1799833227324207255
Mangal gibi yüreği olan kadın. Kuduz adı altında hayvan katliamına yüreği dayanmamış. Canların kuduz olsun-olmasın katliamseverler tarafından diri diri öldürüleceğini bilmiş. Onları koruması altına almış. Alnından öpüyorum bu kahramanı.
Gençler hatırlamaz...Kuş gribi bulaşır diye, diri diri sağlıklı tavukları çukura atmış bir paranoya vardı zamanında. Ne kuş gribi oldu. ne başka şey.Burada da kuduz bahane, hastalıklı veya değil hayvanları katletmek şahane!
kuduz karantinası falan yok katliama kılıf uyduruyorlar. burada katliam savunuculuğu yapanlar da kendi paylarını alıp ceplerine koymak için twitterı açıp şanlıurfa'da neler olduğuna bir baksın, belediye ve vatandaş tarafından ne kadar avrupai ne kadar medeni şekilde itlaf yapılıyor görüp gururlansınlar. hak ediyorsunuz bu gururu.
fedai(!) kuduz olduğu belli olduğu için tutmuş elleriyle boğmuş hayvanı öyle söylüyor. böyle bir ihtimal bile var olsaydı yanına yaklaşabilir miydi acaba?
hayvanlara kumpas kuracak kadar yerlerde sürünüyor ahlakınız.
görsel
ankara'da yakalanmış. aşağılık, insan düşmanı.

emniyet güçlerimize başarılı çalışmasından dolayı teşekkür ederiz.
bu kedi köpek manyakları beka sorunu.
toplum sağlığını tehlikeye atmaktan sağlam bir ceza verilmesi gerekir. hem ibret için hem de kamu vicdanını rahatlatmak için. ya da direkt kuduz mikrobu verilsin ebesinin amını tersten görsün. böylelerinin anlayacağı dil budur. bakalım ondan sonra kuduz hakkında görüşleri ne ölçüde değişiyor.
Nasıl bir akıl tutulmasıdır bu. Toplum sağlığını riske atmaktan köpekleri veren alan ve sevk edenlere gerekli yaptırımlar yapılmalı.
Bu kadına Kuduz aşısı yaptırılmalıdır.
bu iş ciddi anlamda tuhaf yerlere gitmeye başladı.
toplum sağlığını bilinçli olarak tehdit etmek, ölümcül hastalık yaymaya çalışmak gibi nedenlerle tutuklanmadıkları sürece benim için tutuklanmalarının da kıymet-i harbiyesi yok..

iki gün sonra salıverildikten sonra ne anladım ben bu işten..
küfür ederdim ama kadın hasta. ruh hastası. akıl sağlığı yerinde değil. o yüzden kendisine acil şifalar diliyorum.