1. 1.
  kesinlikle hardcore rap i yaratan kişidir bakıyorumda boogie down productions adlı grupdayken kendisiyle aynı dönemde var olan n.w.a, ice-t, public enemy gibi en baba isimlerin bile albümlerinde electro hop hatta rock sampleleri bile vardı.

  sert drumlı soul sampleli hardcore ve east coast tarzının yolunu criminal minded adlı albümyle açmıştır.

  tarz değiştirmemiş halada müziği hardcore'dur.
  1 ... pacsta
 2. 2.
  mc's act like they don't know şarkısı çok bomba olan, nerdeyse her şarkısında hardcore hiphop diye yırtınan amerikalı golden age döneminden rapper. boogie down productions'ın kurucusudur ayrıca.
  ... air20
 3. 3.
  rap camiasının bilge adamıdır krs-one. golden age döneminden bu yana çizgisini hiç bozmamış, hala aktif olan efsanedir.
  ... a change is gonna come
 4. 4.
  (bkz: teacha)
  (bkz: blastmaster) *
  ... bassic
 5. 5.
  (d. 20 Ağustos 1965), daha iyi bilinen sahne ismiyle KRS-One veya Teacha, Bronx, New Yorklu rapper. KRS-One, Boogie Down Productions'ın bir üyesidir, DJ Scott La Rock ile 80lerin sonunda birlikte çalışmaya başlamışlar ve hemen devamında ilk albümleri Criminal Minded'ı çıkarmışlardır. La Rock vurulup öldürüldükten sonra KRS-One grubu devam ettirmiş ancak ağırlıklı olarak solo projelerine yönelmiştir.

  KRS-One ayrıca politik olarak da aktif bir görüntü çizmektedir. Şiddeti Durdurun Hareketi, Scott La Rock'ın ölümünden sonra kurulmuştur. Ayrıca Temple of Hip Hop politik içeriklerin rapteki adresidir.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/KRS-One
  1 ... hasmet ibriktaroglu