1. 1.
  bademciklerde iltihaplanma yoluyla oluşabilen hastalıktır . kızarıklıklar , 3 gün yüksek ateş , yutkunma zorluğu gibi porblemler yaşanır . kişinin bünyesi zayıf ise yılda 5 - 6 defa tekrarlayabilir , kronik olmasının sebebi de budur . senelerdir bu sorunu yaşayanlar bademciklerini aldırma noktasına gelebilir . en kısa zamanda bir kbb uzmanıyla görüşünüzdür ...

  bronşektazi ile pek bir benzerlikleri yoktur , öksürük yapmaz , 3 . günde plaka tükürmeye başlayabilirsiniz , balgamınızın rengi değişebilir , balgam söktürücü kullanabilirsiniz . verilen antibiyotiklerin çoğu ishal yapar .

  kekik çayına gargara yaparak , andorex ' in yerini alabilirsiniz . sülfamit grubuna alerjiniz varsa birçok balgam söktürücüyü kullanamayabilirsiniz .
  2 ... pardonciktieseklercogaldi
 2. 2.
  (bkz: akut tonsillit)
  ... cymbeline
 3. 3.
  hastalığın ilk belirtilerindendir yutkunma zorluğu, sonrasında seyri grip, nezle gibi devam eder.alınan ilaçlarla bir hafta içinde geçse de kronik olması sebebiyle tekrarlanacaktır.
  ... chucky2
 4. 4.
  her yıl düzenli aralıklarla olunabilecek bir hastalıktır. Ağırdır, yüksek ateşe sebep olur, boğazlar fena bir hale gelir. Birkaç günlük açlıkla sonuçlanır. Serumla tedaviye destek verilebilir. Hafta sonu yine bu hastalıktan dolayı eve tıkılan arkadaşıma tavsiye ettiğim gibi evde can sıkılmasını önlemek amaçlı film izlenmesi tavsiye edilir.

  (bkz: how to train your dragon)
  ... tanrininteknolojiyeuzananeli
 5. 5.
  Çocukluğundan beri esiri olduğum hastalık. Öyle akut tonsilite benzemez.. her seferinde can acıtır. doktora giderseniz; birhaftada, gitmezseniz; 7 günde geçer.
  ... dalgasiz denizi dalgalandirmak