bugün

Siyahi arkadaşın parende atarken tabelasını yıktığı hızlı tüketim zinciridir.
Bir kahve alana bir doughnut hediye eden yer.

Fakirler iyi dinlesin. filtre kahve+doughnut(tercihim donatella)+balon alıp 5 liraya çıkabiliyorsunuz. Balon da bedava diye söyledim hani fakirsiniz ya.
türkiye'de bulabileceğiniz en iyi donutları satan kuruluş. suadiye şubesi oldukça iş yapıyor. kahvesi de bi' harika
fazla ürünü türkiyede satılmamakta olan tatlıcı. üretim yeri bostancıdır fiyatları aşırıyı kaçmakla birlikte baya fazladır.
içinde domuz yağı kullanılmasından olsa gerek ağır bir tadı olan, ancak çikolatalısı çok güzel olan krispy kreme ürünü.
concon tayfamızın makarondan sonraki en büyük dangalaklığı. krispy kreme doughnuts ve makaron tabii bunun öncesinde mc donalds ile burger king bizim milletimizde her zaman statü sembolü olmuştur. simit neyimize yetmiyor ki amonyum. bi sivri zekalı da demezki kardeşim şu simidi marka yapalım da amerikaya çakalım gitsin.
Kendinize yapacağınız en büyük kötülük...
Her bir kalorisine değiyor, yüzünüzdeki gülümsemenin kulaklarınızdaki hissinin tadını çıkartıyorsunuz.
Ha unutmadan,
Hitch filminde en sevdiğim diyaloga sebeptir.

--spoiler--
[Albert is holding a box of Krispy Kreme doughnuts]
Hitch: What you got there?
Albert: This? I figured maybe if my heart stops beating, it wouldn't hurt so much.
--spoiler--
Kahve esliginde yenildiginde dertlerin tasalarin bir kenara birakildigi muhtesem yiyeceklerdir birebirinin bulunmasi zor oldugu halde alternatifi bir cok pastahhanede satilmaktadir. Yine de gerceginin yerini tutamaz
d-nutsların en birincisidir.
istanbul metrocity alışveriş merkezinde şubesi açılan "donut"çı.
Marmara forum'daki şubesinde kruffin yeyip çay içmişliğim var. Çayları demleme çay. Poşet çay geyiğine kaçmamışlar. Kruffinlere gelince...
Ben yaban mersinli olanlarından yedim. Fena değil. Çay içip biraz vakit geçirmek için uygun. Sakin bir ortam. Güzel kızların uğrak yeri...
icinde cilekli marmalet olan mutlaka tadilmali. ayrica bi tane daha var ustunde krem ve seker serpistirilmis olan yenince agizda dagilan hani, bi donut bu kadar mi lezzetli olur diye sorduyor insana.
bizleri dunkin donuts'ın hamurlaşmış, yayvan donutlarından kurtaran supersonik donutlara sahip donutcu.
birkaç ay önce bağdat caddesi'ne de açılan, filtre kahve yanında bedava doughnut veren, süpper lezzetli doughnutlara sahip marka. kalp şeklinde, içinden karamel fışkıran bir doughnutı var ki anlatılmaz yaşanır.. hatta olsa da yesek.
1937'den beri amerikan çöreği donut* imal eden dünyaca ünlü marka. tüm dünyada 530 mağazaları var ve bunun %40'ından fazlası amerika dışında. bu da demek oluyor ki bu donut denilen çörek artık amerika'ya özgü olmaktan çıkmış. bu arada donutlarının lezzetine gelince hakikaten dunkin donuts tan daha başarılı. çeşitleri de oldukça fazla. bir çok çeşidi var ama en güzeli klasikleri olan original glazed. türkiye'deki ilk mağazaları kadıköy bağdat caddesinde ve yeni açılan diğer mağaza şimdilik şişli cevahir'de. dunkin donuts türkiye'deki mağazalarını(7 tanesi hariç) kapatınca hakiki donut ürettiğini iddia eden bu krispy kreme firması, damak tadımıza pek uymasa da yavaş yavaş bize uyum sağlamaya başlayan bu çöreğin aranılan markası olmaya adaydır.
http://www.krispykreme.com.tr/index.html
--spoiler--
http://www.krispykreme.com/
--spoiler--
turkiye'de bircok buyuk alis-veris merkezinde gordugumuz dunkin donuts orneginin dunyada daha yaygın olan otekisi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar