bugün

dünyanın en saçma eylemlerinden bir tanesidir. ulan kredi çekip düğün yapmak nedir ya? 30 bin tl düğün yaptın, 20 bin tl beyaz eşyadır dijital alettir falan aldın. ee sonra ne oldu? ödersin canım ödersin. kredi kartı da alırsın sen ödersin. ulan durumun olsa zaten kredi çekmezsin. evliliğini zora sokuyorsun. açık ve net.
bir türkiye klasiğidir.
(bkz: Elin sikiyle gerdeğe girmek)
Bu adam düğününde kredi borcunu düşünmekten mutlu olamaz bile amk.Yapmayın.
devletimizin ayıbıdır 1 yılda herşeyin fiyatı 3 katına çıkarken enflasyonun yüzde 7 gibi gösterilmesi eyleminin sonucudur.. yazıktır..
Evlenmeye niyetin varsa önceden para biriktir ya da hazır ol. Kredi çekip , evlendikten sonra eşini niye borcuna ortak edip sıkıntıya düşürüyorsun. Kısaca, saçmalıktır.
Gelen altınlarla kapatırım kredisidir.
Para biriktirip dugun yapmak daha mantiklidir. Krediyi de arabanı yenilemek icin çekersin tabi az miktarda.
Şu an içinde bulunduğumuz dönemde borçsuz evlenmek oldukça ütopik bi durum. Herkes sülaleden zengin değil o yüzden makul derecede borca herkes girer.
Kimisi Götü direk borca teslim ediyor gerçi.
Adliyede devamlı boşanma vakalarını dinlemeye fırsatım oluyor, aman beyler dikkatli olun ince eleyip sık dokuyun, beraber çalışır kapatırız, hertürlü engeli beraber aşarız diye düşünmeyin ayağınızı yorganına göre uzatın, lakin iş işten geçtiği zaman sizden başka dağılan olmaz.
En az 36 ay vade ile.
Ne icin;
- bi grup insanin tika basa bir salona dolusmasi icin.
- belki de hayatinda bir daha gormeyecegin akrabalar icin.
- enistenin sacma dans figurlerini gormek icin.
- icip, icip sapitan dayilari gormek icin.
- ortada ki sim bulutunu gormek icin.
- kafa karistirici baldizi gormek icin.
- topuz saca doymak icin.
- islak sungerimsi pasta icin.
- ortada kosusan veletleri gormek icin.
- org ile irem derici calmasi icin.
- taki toreni izdihami yasatmak icin.

En az 36 ay vade ile hayatiniz degisir.

Reklamlar bitti.
Simdi burada saydıranların akibetini tahmin etmek zor degil. O kredi çekildi, düğün yapıldı. Konu kilit.
onlar düğün salonu içinde olan şeyler salon toplasan 3000 tl olsun,

kredinin asıl payı ev eşyası olayı zaten, 40 bin tl biç kafadan sen.
Delirdiniz mi kredisidir.
Oturun oturduğunuz yerde kredisidir.
Sade, hoş bir nikah töreni olunca da, evlenebiliyorsunuz, mutlu olabiliyorsunuz haberiniz olsun!!!
geleceğinden endişeli bireyler için mümkün olmayan durum, iş var mı ki kredi çekelim. çekenlerde ödeyeceklerini bildikleri için çekiyolar herhalde. yaşımız ilerliyor ve artık her şey daha da zorlaşmaya başladı dostum.
boşanmak için gün almaktır. kesin ve net. paranın yettiği kadarla evlen ya da hiç evlenme.
Gördüğüm en salakça eylem.
Kredi ile herşeyi halleden bir milletiz çok şükür ...
Bekar karı boşamak kolay deyiminin kardeşi bekara karı almak kolay diye zannedenleri şaşırtan durum.
Not:babadan zenginler dışında hemen hemen her gelin ve damadin yada babalarının başına gelen durum.
Kredi çeker düğün yapar, ev alır, ev eşyası alır, araba alır, borç kapatır..

Eskiden insanların birikimleri vardı. Düğün için, ev için araba için birbirinden borç alabiliyordu ve aldığı borç işini görüyordu. Şimdi kim yakınından borç alabiliyor? Kimin borç verebilecek birikmişi var? Neredeyse hiç kimse. insanlar birikim yapamıyor. Herşey çok para.

Babam bana evini arabasını ve yazlığını kendi çalışıp kazandığıyla aldığını söyledi. Benim de bunu yapabilmem gerekiyormuş. Ben sadece kazandığımla araba alabildim.

Basit bir hesapla; zamanında evi 40bin alman markına satın almıştı. Mark dolardan daha düşük kura sahipti. hadi dolarla aynı olsun diyelim. 40 bin dolar günümüzde 150bintl yapar. Şu zamanda istanbulun merkezi bir yerinde sıfır 3+1 130metre kare ev kim alabilir?

Hiçkimse.

Maalesef ki geleceğimizi krediye bağlamadan birşeyler yapmak çok zor.
Kredi çekip telefon almaktan daha tutarlı harekettir.
Borca giriyor avrat alıyor adam artık nasıl gözü döndüyse.
Türk lirasına verilen faiz oranı altından daha düşükse ve gelen takıların getirisi krediden yüksekse altın bu kadar yüksek iken neden olmasın.

Bloomberg HT de izledim adam gram altın 200 u görebilir dedi.

Yatırım tavsiyesi değildir.
Kredi çekip boşanmakdan daha az masrafsızdır.
gelini ve annesini mutlu etmek için yapılan en hatalı harekettir;
borç ödemekten bunalan gelin muhtemelen o damadı terk edecektir...
bir level üzeri, kredi çekip kurban kesmektir. hiç gereği yoktur, hac ve kurban maddiyata dayalı bir ibadettir. hac tamam farzdır islamın 5 şartından biridir ama maddi gücün yerindeyse, kurban ise vaciptir. maddi gücün yoksa harç borç bu görevi yapmak doğru değildir. bunu ben değil din adamları söylemektedir.