bugün

amerikan filmlerinde sıkça görülen hadise. mübarek maymuncuk sanki. *
(bkz: para her kapıyı açar)
gayet normaldir. limitsiz bir kredi kartının açamayacağı kapı yoktur.
gerçekten açıldığına bizzat şahit oldum.kapı üstüme kapandı lavuğun biri kartı soktu açtı 20 liramı aldı.
oda bir yetenek herhalde..

d.n:Ben denedim açılmıyor.Kart iptal oldu o değil
kapı kilitli değilse, anahtarınız yoksa; tekniği de biliyorsanız son derece kullanışlı olabilen yetenek. cüzdanınız da bir de ne olur ne olmaz diye eski bir kredi kartı bulunduruyorsanız ne âlâ; çünkü kart çizilebiliyor.

diğer taraftan yeni nesil parmaklı veya lastikli çelik kapılarda zor olabilir, denemedim.
"hayatta açılmaması gereken kapılar vardır, diğer hepsi için master kart."
(bkz: kredi kartı ile oruç açmak)
zannımca denenmiş ve başarısızlıkla sonuçlanmış olay. ama benim kart rock n coke'da içine para yüklettiğimiz karttı. o yüzden açamamış olabilirim. kredi kartının haşmeti başka tabii.
genelde eski kapılarda işlemi başarıyla tamamlayan kredi kartları mevcuttur. kapıyı hafifçe ittirdikten sonra kartın kilit diline takılması ve aşağı yukarı hareketlerle başarıya ulaşmasıdır.
ayrıca yanınızda kar bulunmaması halinde pet şişenin kesilmesiyle de oluşturulan ve bunda da başarıya ulaşılan eylemdir.
Kredi yetersiz ise başarısızlıkla sonuçlanır. Kredi yeterli bile olsa sadece filmlerde olur.
hırsızların kullandığı eylemlerden biri.
geçen cuma hemen yan komşumun kapısında denenmiş ve başarılı olunmuş bir önermedir. malesef giden altınlar da kapıyı açanın hakkı olarak kabullenilmiştir.

olaya bi de şöyle baktık altınları kredi kartı ile almış oldular.
bilmeyen kişiler için çoğunlukla kredi kartını kırmak ile sonuçlanacak olan eylemdir. sonra uğraş dur bankalarla.
akıllı olan kişinin kredi kartı yerine market kartı kullanacağı durumdur.
Limit yeterliyse gerçekleşebilecek eylemdir.
çilingir çağırılır, telefonda kart ile ödeme yapılacağı söylenir, çilingir mobil post ile gelir ve kapı kredi kartı ile açılır.
sürekli açılıp kapatılırsa birgün hırsızında o eve gireceği kapıdır, bizzat tecrübemiz vardır. kapı kilitli olmadığı müddetçe zarar vermeden, bir kredi kartı ve yardımcı olarak bir tornavida ile çok kolay açılır.
Limitine göre açılan kapıların değişeceği, kapı açma yöntemi.