bugün

uykuları kaçıran şeydir.
2 yıl önce araba almak için ödediğim borçtur. Bir türlü bitmedi arkadaş. Araba eskiyecek borç hala bitmedi. Borcum Uyku kaçıracak kıvamda değil ama benzin arttıkça pişman olacak kıvamda.
Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin açıkladığı rakama göre, haziran sonu itibarıyla 33 milyon 169 bin kişinin bireysel kredi borcu olduğu ortaya çıktı.
Borçlu kişi sayısı geçen yılın aynı dönemine kıyasla 1 milyon 850 bin, Mayıs 2020’ye kıyasla da 356 bin kişi arttı. Bu kapsamda kişi başına ortalama bireysel kredi borcu da son bir yılda 17 bin 572 liradan 22 bin 87 liraya yükseldi.

ehonomi çoğg eyü., bah millet gırediye doymuyor.
5000 lirasına sahip olduğum borç türü.

önemli olan şey taksitleri ödenebilecek kadar kredi kullanmaktır.

sıcak para yerken tatlı, öderken acı gelir. Eğer ucu kaçarsa yuva yıkar.

şu pandemi kredisine başvurmuştum.

özellikle 5k aldım, zira daha fazlasını ödemekte zorlanacağımı tahmin ediyordum. çok da doğru bir karardı. beni uzun süre götürdü.

3 ay sonra ödemesi başlıyor. 30 ay vade, ayda 184 lira ödeme.

zorlamaz. çok rahat ödenir.

buna dikkat ediniz. icralarla uğraşmayınız.
çoğunlukla insanı mahveden bankadan alınan faizle geri ödenen borç para.
kredi parasından faizden hayır gelmez kaç kere çektim hep bok ettim parayı suan mal gibi borç oduyorum yok yere aldım maaşı bıle huzurla harcayamıyorum
ama gunumuze baktımızda kredi almadan araba alabılcek ev alabılcek iş kurabılcek ınsan sayısı cok fazla degıl işini iyi tutturmuş esnaflar rütbeli mudurler yada bole yuksek maaş kazanan iş kollarından birinde degılse aldı 5 le 7eyle para bırıktırılmıyor bırıktırsen dahı seneye o para çöp oluyor her sene ev fıyatları 2 katına cıkıyor araba 2 katına cıkıyor sen 50 bırıktırsen ne olcak bı dahakı seneye motor alamıyorsun o parayla.
babadan imkanınız yoksa ya da üst düzey bir gelire sahip değilseniz olmadan mal sahibi olmanız zor maalesef. Ödemekte olduğum iki adet kredim var. Beni oldukça zorluyorlar, özel zevkim kalmadı diyebilirim. Tek umudum bir gün bitecek olmaları.