bugün

yerinde bir tespittir. zira paraları çuvalla götürenler, böyle şovlar yapıp kendilerine 'helal olsun' dedirtmeyi çok severler.
fakirlere dert olmuştur. Ulan güç sizde olsa siz de aynısını yapacaksınız. Boş laf yapmayın.
yarası olan yazar beyanı
işten falan mı attılar ne olduysa burda Türkiye ekonomisinin %10 nu teşkil eden bir firmayı karalıyor ama neyseki güneş balçıkla sıvanmıyor.
Gezi olaylarında açıkca hükümetin karşısında duran, bu duruşları yüzünden iktidar tarafından açıkça tehdit edilip hedef gösterilen, kazandıkları ihale iptal edilen, vergi müfettişleri tarafından didik didik edilen bir grubu iktidar yancısı diyerek suçlamak haksızlık olmuş sanki.
pr çalışmalarına tonlarca para harcayanlar, işçisine gelince kuruşların hesabını yaparlar.
koç grubunun hangi iş kolunda insanlar açlık sınırında günde 12-14 çalışılıyormuş özellikle bunun belirtilmesi gerekiyor.

bir gruba karşı insanları böylesine çelişkili yazılarla kışkırtmaya çalışmak provokasyon oluyor.

''cumhuriyet'in değerlerine sahip çıkmanın eskiye nostaljik bir özlem duyarak değil, onu bir adım ileri taşımakla, sosyalizmle mümkün olduğunu biliyoruz.'

şöyle bir cümle kuran kitlenin koç grubu ile işi olmaz onların tek hedefleri mevcut sistemdir.

öyle bir ülkeyiz ki isteyen istediği sistemi getirmek istiyor.

cumhuriyetin bir adım ötesi neden sosyalizm oluyor belki de şeriattır onu isteyelim.

önce cumhuriyetin değerlerine sahip çıkın sizin örgütlenin dediğiniz sendikalardan hangisi bugün iktidara karşı çıkabiliyor. geçiniz efendim geçiniz.
Koç grubu özellikle kendi bünyesinde çalışan işçilere çok iyi maaş verir. Özel sigortaları olsun faizsiz kredi kullandırmaları olsun takdir edilesi uygulamaları var. Koç gibi 10 firma daha olsa memleket rahatlar.
Koç ve koç gibi holdingler hicbir zaman hukumetle arasini bozmaz ne olursa olsun iş dunyasi bu her kesime nabzina gore serbet verirler adamlar hukumetle arasini bozarsa işlerini yapamazlar ki tek suan ki hukumet icin soylemiyorum is dunyasinda menfaatin oldugu yerle asla arani bozamazsin.
atatürk bu ülkede her şeye sahip olmamızı istiyordu. Yerli sermaye sınıfı da buna dahil. Oysa türk milleti osmanlı tarafından ırgatlığa indirgenmiş bir topluluktu. Bu yüzden vehbi koç'un önü açıldı. Aile zenginliğini cumhuriyete ve atatürk'e borçludur.
Bunu hatırlayıp anma yapmaları doğal. Yapmamaları abes olurdu.
Koç çalışanları bunu yapmayan ve en az koç kadar sömürgen milyon tane yandaş firmadan birinde çalışsa daha mı mutlu olacaklardı? Cevap evetse Ne diyim. gebersinler o zaman.
haksız tepkidir.

özellikle günümüz türkiye şartlarında emek sermaye çelişkisi ile 10 kasımı eleştirmek elmayla armutu karıştırmaya benzer.

ülke normal olsa eyvallah. ama şartlar bütün ilerici güçlerin işbirliğini gerektiriyor.

hem koç atayı anan reklamı yapmasa daha mı iyiydi?

bu tribünlere oynamak değil, tribünleri teker teker terkeden onbinleri geri çağırmak.
akp'lilere reklamla laf çakılmıştır, gerisi teferruat. kıssadan hisse, siz ne kadar atatürkü silmeye çalışsanız da, onun ideallerinden sapmaya çalışsanız da, sizin de bizim de, bu vatanın ona borcu var diyorlar...

öyle makarnayla beyaz eşyayla, din elden gidiyor yalanlarıyla, imam hatip kuran kursu açmakla olmaz bu işler, adam bizler için kelle koltukta vatanı kurtarmış, var mı ötesi? öyle dümenden kalkışmalara değil, yedi düvelin kurşunlarının, toplarının önüne çıkmış...
yıllarca insanlara yürüyen tabut satan bunlar değilmiş gibi konuşuyorsunuz. özal, yabancı arabayı ülkeye sokmasaydı şu anda doğan slxkatrkasdfgh ye biniyor oluyorduk hala.

atatürk umurlarında mı sanıyorsun. ?

öyle olsaydı, o ahlakı benimseselerdi bu millete dünya standartları altındaki araçları satmazlardı onyıllarca. lobi oluşturup dünyaya kapatmazlardı ülkeyi. yabancı üreticiler araçlarını satamıyordu bu ülkede. Binbirtürlü zahmetle dışarıdan gelirse geliyordu. neyin kafasını yaşıyorsunuz? dolar taşımak bile suçtu lan bu ülkede*
bütün yazılanları okuyarak şunu söylemek istiyorum..

böyle gerizekalı insan topluluğundan mütevellit bir toplumdan da ancak böyle bir sol görüş veyahut solculuk çıkardı..

ikincisi, hala daha 100 yıl önceli kavramlara takılı kalmış bir tanımdan bahsediyor..

sol, solculuk.. ne kadar acizce ve ezikçe..

bunun dışında eğer bir sol kavramı hala olacak ise,

1. Solu esmer, kara-kuru, kemikleri sayılır tiplerden kurtarmak zorundayız..

2. Sol demek solcu olmak demek, ilkokul, lise mezunu olup belirli bir zümreye girip kendisine sunulanları ezberleyip, papağan gibi sağa sola zerk etmek değildir..

Emek-sermaye çelişkisi vs.. kardeşim hala mı bunun eksenindeyiz? Bunu evdeki kedim de biliyor..

Ülkemizde ki sol neresinden bakarsanız bakın ayküsüz insanların bayrağıdır..

3. önüne sunulmuş olan bilginin hiçbir değerinin olmadığı bir yüzyıldayız..

yobazlar evrim teorisini halen daha cahillik ve davarlıklarından nasıl darwin üzerinden örnekliyorsa, bu kitle de hala daha marx diye cümleye başkar.. darwinde marx da sizleri görse depresyona girerdi..

bu iki insan da, insanlık tarihinde önemli kırılmalar yaratmış akıl insanlarıdır, bilim insanıdır diyeyim veya..

insanlar çalıştırlar, okudular, geceyi gündüze kattılar belki de ve bu dünyaya, insanlığa iki büyük bilgi kattılar..

şimdi sen bu adamların adıyla cümleye başlıyor ve hipopotam zekası ve tembel hayvan bakış açısıyla yürütüyorsan hayatı..

ben bu iki insandan bütün insanlık adına özür diliyorum..

insanlar çalışıyor, insan zekası gelişiyor ve üretiyor.. darwin de yaşada şu an marx da yaşasa çalışmalarına devam eder makalelerini yazarlardı..

ama siz ortaçağ zihniyetliler, daha cümle kurmaktan aciz, patates püresi ekşi olduğunda nedenini bile anlamayacak üzerinde fikir bile yürütemeyecek kadar temel bilim yoksunu olanlar..

bir solcu ve sol kavramı yarattınız bu ülkede..

sol denilen kelimenin nereden geldiğini hatırlasanız veya bilseniz keşke.. ne kadar basit ve naif, insancıl bir tavır olduğunu..

bugün kendini sol diye tanımlayan kitle ile sağ diye tanımlayan kitlenin birbirinden zerre kadar farkı yok.. mutlak değer doğrusunda birbirlerinin zıttı ama aynı oranda da temel ilkelliğe sahip iki düşünme biçimi ve bunu yansıtan insanlarsınız..

tabii ki, sol kesimden ve sağ kesimden.. sayfalarca tatava gelecektir..

benim bu dünyada acıdığın ve üzüldüğüm tipler sizler değilsiniz..

gerçekliğin dibine vurmuş ve sizleri çaresizce izleyen insanlardır..

kafan çalışıyorsa en nihayetinde hayat sana zordur.. diğer türlü zaten yapman gereken iki taraftan birine angaje olmaktan ibaret..

türk insanından tek beklentim, zeka seviyelerini yükseltmeleri ve insan kelimesinin altını doldurmaları.. insan türünün hiçbir dogmaya sorgulanamaz metinlere ihtiyacı yoktur..

Not:durumu olmayanlar okumayabilir..
baş haine tepki göstermemenin sonucu, sapmış tepkidir. insanlar emeklerinin çalınmasına ses etmiyorlar, vatanlarına ihanet edene ses etmiyorlar. ses edecek gibi olduklarında biri çıkıyor elinde kuran dilinde allah, hepsi meydana çıkma parasını da almanın rehavetiyle yeniden susu pus oluyor.

valla beni içermiyor bu reklama gösterilen tepki. zira ben ağır bir reklam olduğunu düşündüm ilk izlediğimde. haini bol ülkem için ağır bir cümle kullanılmış.evet, bazı borçları ödemek zordur çünkü o bor birilerinin fedakarlığı, cefakarlığı, dişinden, kanından, canından taşan emeğiyle var edilen bir değeri kullanıyor olmaktan doğar ve bu vatan hainlerine ağır gelir.
patronlara takmadan evvel kapitalizme tapan sakallı hacıların bankaseverliğine de bir göz atmak icabeder derim. kadının örtüsüne takılır da bu pabucumun hacısı, faizin haramlığından hiç bahsetmez, hatırlamak da istemez.
kapitalist müslüman demek ahlaksız müslüman demektir. peki müslümanda ahlak yoksa yine de müslüman mıdır? yeni türkiye dininde evt müslümandır ama allahın kitabı aynı şeyi demiyor.