bugün

uyumak için kullanılan bir yöntem. ben denedim etkili olmadı. farklı bi tekniği var heralde.
koyun sürüsünü çiftlikten kaçırma planı kurarak saydığınızda işe yarayacak olan uyuma yöntemi. öyle bir koyun sayın ki saydığınız kadar koyun duvardan kıçını kaldırıp atlayarak kaçmış olsun.
nasıl saydığına bağlı olarak işe yarayabilen eylem. dün gece uyku tutmadı ve hayatımda ilk defa koyun sayacaktım. hep çizgi filmlerde görmüştüm küçükken. ama koyunlar hep sağdan sola atlatıyorlardı. başladım bende 1, 2, 3...
denedim denedim uyuyamadım. sonra düşündüm lan ben solağım soldan sağa atlasınlar. başladım bu kez soldan sağa 1, 2, 3...yine olmadı. bu kez problem koyunlarda mı bende mi diye düşündüm durdum.
1 koyun
2 koyun
3 koyun
çoban
4 koyun
5 koyun
çoban
-gezip durma bi çık şurdanda koyunları sayalım be çoban.
koyum say.

sürreal çağrışım.
her denemeye kalkıştığımda koyunların birkaç atlayıştan sonra, birinin çite takılıp, beraberindekilerin üst üste dizilmesi üzerine olan uykumun da tamamen kaçmasına sebep olan taktik.sinir oluyorum, kaldıramıyorum zaten düştükleri yerden
uyku konusunda kesinlikle işe yaramayan eylem. Ya da ben beceriksizim. Bak şimdi sözlük uykusuz kaldım ya deneyim diyorum bunu başlıyorum 1,2,3,4,5... Bu sekilde 8-9a kadar sayıyorum. Sonra benim koyunlar isyan edip hepsi aynı anda çite hücum ediyorlar. Kalakalıyorum öyleee... Sonra siliyorum tüm koyunları ortamı falan. Bu sefer kontrol benim elimde olacak mottosuyla hareket ediyorum. Bu sefer harbici saymaya başlıyorum. Sayıyorum sayıyorum uykum da geliyor. Lakin bu seferde şöyle bir sıkıntı oluyor ; ben diyorum ki şunu sayıp da uyuyayım. Onu sayıyorum sıra diğerine geliyor. Onu da sayayım yazık amk diyorum sonra böyle bir kısır döngüye girip uyuyamıyorum... Sorun kimde be sözlük..?
seçimlerde yapılandır.
Turkiyede yapilicak en mantikli eylemdir.zira burda koyun saymiycaz da nerde sayicaz azizim?
küçükken deneyip deneyip bir türlü beceremediğim eylemdi. bugün de devam eden tahayyül sorunumun altında yatan gerekçe mi lan yoksa.*
"uyuyamıyorum bari koyun sayayım" dendiğinde "olur hemen koyalım" şeklinde cevap verilebilecek eylemdir.
uyumak için yapılır ama uyutmadığı hatta sinir krizi geçirttiğide olabilir.Şöyleki:
k-ablaaaaa uyuyamıyorumm benn.
a-tatlım koyun say o zaman.
k-o ne?
a-gözlerini kapat bi çit düşün koyunları atlat ordan hayalinde tek tek say sonra uyursun.
bir süre sonra
k-39 dan sonra kaç geliyooooo
a-40

k-49 dan sonra?
a-50 canım 50

k-59 dan sonra
a-60 geliyo geri zekalııııı

k-69 dan sonraa ne geliyoooo
a-70 geliyo güzel kardeşim 7o!!!!!!

bu böyle 4 basamaklı sayılara kadar devam eder saat olmuş gecenin ikisi hayy ben sana koyunnn say diyen ağzımıııııııı.
uyku tutmadığı zaman yapılan eylemdir. işe yarayıp yaramadığı meçhuldür.
ise yaramaz.
günümüzde çok kolaylaşan durum.
akp mitinglerinde çekilen fotoğraflardan yapılabilecek olan durum. Ancak aynı koyuna 3-4 kez rastlamanız mümkün.
koyun saymaktır.
koyun sanmış xd.
hayatımda duyduğum en saçma şey. ulan koyunları nasıl atlatacağımı düşünürken azıcık olan uykumu da kaçırıyorum.
petrus alfonsi tarafından yazılan disciplina clericalis ( bilinen en eski hikaye kitaplarından biri) adlı hikaye kitabında koyun saymanın uykuya dalmayı kolaylaştırdığından bahseden bir hikaye geçmektedir. bu yöntemin uykuya geçmede faydalı olduğu ise nadir görülür.

uykusuzluk sorunu yaşayan insanlar genellikle istemsiz düşünceler, kaygı vb. problemler yüzünden uykuya geçmekte sıkıntı yaşarlar. bu yüzden koyun saymak bu tarz düşüncelerin önüne geçmekte zayıf bir yöntem. kişi için daha ilgi çekici konuları düşünmesi uykuya geçmesinde daha faydalı olacaktır.
Uyumak için her gece yaptığım şeydir. Çok Amerikanvari bi hayatım var da.
Uyku açıyor.
güncel Önemli Başlıklar