1. 1.
  antik yunan heykeltraşlığında, arkaik dönemde görülen genç erkek heykelleri (çoğulu kouroi). bu heykellerin kimi sembolize ettiği uzun süre tartışılmıştır; tanrıları mı, rahipleri mi, heykeli yaptıran kişiyi mi, ölen kişiyi mi (mezarlıklarda çokça ele geçmiştir) sembolize ettiği konusunda tam olarak uzlaşılamamıştır. başlarda tüm kuorosların Apollon'u sembolize ettiği düşünülmüştür. genelde çıplak, uzun ve örgülü saçlı yapılmışlardır. az sayıda giyinik örnekleri de ele geçmiştir.
  kuoroslarda Mısır heykeltraşlığı etkisi açıkça görülebilmektedir.
  ... cleidophoros
 2. 2.
  yves saint louren'in enfes ve ağır kokusu. Kendine has bir tarzı vardır. Açık söylemek gerekirse taşşak gibi kokar ilk notalarında ilk denemenizde ve sonra aşk başlar. Asla birinci parfüm olmaz bir erkeğin dolabında ama asla da yeri dolmaz, yerine başka bir parfüm konamaz. Nefret edip sıkmaya kıyamadığınız bir parfümdür ysl kouros beyaz klasik şişesiyle.
  ... emmo
 3. 3.
  ysl ın kouros isimli parfümü vardır. şişesi değişmiştir biraz. camı daha farklı beyazdır ve kapak dışında şişenin alt ve üstünde kromaj veya nikelaj yapı yoktur.. içersinde çoğunluk civet miski vardır. misk de vardır ama çoğunluk civet kedisini miskidir . http://www.fragrantica.com hz.muhammed s.a.v bahsetiştir iyi olarak bu civet miskinden.. http://www.profumo.it sitesinden saça sıkmak için doğal olarak satın alabilirsiniz.. ben hiç almadım daha siteden ama time a konu olmuş bir satıcıdır..

  kokusunu yakanılarım sevdi. kalıcıda maşallah..
  ... baykalbul
 4. 4.
  kouros
  ... jimmy tudeski