bugün

koskoca ülkeyiz ama ekonomik olarak dışarıya bağlıyız diye cevap verilesi entryidir.
(bkz: yahudi lobisi)
(bkz: mossad)
(bkz: mason)
aslında israilin son günlerdeki tavrı, türkiyenin yakın çevresiyle kurduğu ilişkiler sonucu ortaya çıkmıştır. apaçık bundan rahatsız oldular. belki ekonomik olarak bağımsız değiliz, krizlere, savaşlara bağımlılık kazanmış bulunduğu bölgenin amerikası olarak adlandırılan, belki bazılarına boş laf gelecek muhtaç olduğu kudretin damarlarında ki asil kanda mevcut olduğunu bilen bir milletiz.
evet lan pis salaklar ! hepiniz malsınız ıyyyyy kara cahiller.. sizden adam olmas oysa ben ultra zekamla size ayar vericem simdi.. dur veriyorum..

"adamlar 1070 lerde sanayi devrimini gerçekleştirmiş, siz halen darwin var mı türban kırmızı mı tayyip nerde baykal nasıl diye elinizde sigara kuru yorumlarınızla günlerinizi geçirin.."

aha..
ahaha..
ahahahahahahahahahahahah
tutamıyorum lan dlskflşksdlk

peki bu ba$lıktan cıkarmamız gereken sonuc nedir ? yazar ne demeye calısmıs?

a) tarih bilmeden vızıldamamalıyız. ben bunun acı bi ornegiyim..
b) ben dünyada bulunan ülke sayısını 10 sanıyordum abla ösür dilerim .. onnar da ingiltere, abd, fransa, israil ve türkiye.. afrika diye bi kıta oldugunu, oradakı ulkelerın ne hallerde oldugunu bılmıyodum, türkıye'ye bok atıp egomu sisiriyodum.. o degıl de ne okuzmu$um la ben yeni farkettim aha..
c) ben kahin miyim ? 10000 yıl falan ne ayak..
d) kimseden korkmayacak kadar donanımlıyım, kafama atom bombası atsalar ultra entrilerimle doverim fekat "siz eziksiniz.." ihihihiaiaiaha. (siz kim?)
e) hepsi. evet malım.

not: darwin vardır da teoremi hala tartı$ılmaktadır. bu arada 1070'de degil sanayi devrimi, osmanlı devleti bile kurulmam$tı lan..
büyük olmanın yüzölçümü ve nüfusla olduğunu zanneden insanlara tuhaf gelen düşüncedir.

büyüklük para ve onun getireceği siyasi güçle olur.bugun kıbrıs rum ksiminde kişi başına düşen gelir bizdekinin üç katıysa ve adamlar ekonomik olarak bizden güçlüyse siyasi güçleri de ona göre bizden 3 kat fazladır dünya siyasetinde.

milyonlarca km kare gereksiz toprağın olsun, milyonlarca aç gezen vatandaşın olsun , isterse 100 milyon aç vatandaşın olsun sadece sırtına yük olur paran olmadıktan sonra.siyasi gücün de olmaz.
türkiye mi israil den korkuyor çok saçma olurdu. bakın hıcbır mıllıyetcı etkı altında kalmadan gerceklerı söylüyorum
1.Türkiye israil'den korksaydı basbakan erdogan israil basbakanı pereze resti cekip o salondan ayrılamazdı
2.israil Türkiye'den korkmasaydı perez erdogana telefon açıp özür dilemezdi.bir siyasetçi için özür dilemek öyle kolay birşey değildir.orda dilediği özür tüm israili temsil ettiği için çok önemlidir.bu durumda türkiye israilden değil israil türkiyeden korkuyor
türk gücüne bir örnek
Nato military ranks(nato askeri sıralama)
1.US Army(birleşik devletler ordusu(amerika))
2.Türkish Army(Türk ordusu)
3.China Army (Çin Ordusu)
4.de rusya işte yazdırmayınn bana :D
israil ise daha da arkalarda yani israile höt desek abi nolur sikme der.Abd yhe gelince Türkiye ABD den korkmuyor ama şiddetle tavsiyem korkması gerekir.kormadıgına bir örnek 1 mart tezkeresi eğer bunu baska bir ülkeye teklıf etseydı hemen geç abi derdi.bence 1 mart tezkeresı aptallık idi.Amerika Türkiye üzerinden geçemediği için milyarlarca dolar zarara uğramış ve hala uğramaktadır.Bunu amerika bir köşeye not etmiştir.ve sonuç olarak
TÜRKiYE iSRAiLDEN KORKMUYOR
TÜRKiYENiN AMERiKADAN KORKMASI GEREKiYOR.olur
NOT:BÖYLE DÜŞÜNCELER TÜRKiYE'Yi ÇÜRÜTMEK iSTEYEN MASON VE YA SABETAYiST KiŞiLER TARAFINDAN YAZILMIŞTIR.HER TÜRK VE MÜSLÜMANA DÜŞEN GÖREV BUNLARA HAK ETTiKLERi CEVABI VERMEKTiR.SÖZLÜKTE SABETAYiST YAPILANMA OLUYOR DiKKAT DERiM.HER GÜN EN AZ 1 BASLIK ALLAH VE MUHAMMED iLE DALGA GECiYOR LÜTFEN DiKKAT
yavaş denilesi durumdur, "adamların askeri pilotlarını bile biz eğitiyoruz neden korkacağız?" da denilebilir kapak mahiyetinde...
israil'den değil de, dünya para piyasalarını elinde bulunduran yahudi lobisinden çekiniriz. sadece biz değil bütün dünya çekinir onlardan.
israili sallayan top olsun. dünyanın en ödlek milleti onlar. okadar donanımlı ordusu olmasına rağmen filistinde sivilleri canlı kalkan olarak kullanacak kadar aciz millettir onlar. biz Osmanlı torunu Mustafa Kemal'in askerleriyiz. çok daha zor zamanlarda, çok daha büyük güclere kafa tutmuş onları bozguna uğratmışız. yeter ki kim olduğumuzu, nerden geldiğimizi unutmayalım. bir de bu 1070 sanayi devrimi ne lan. avrupa malazgirt savaşından önce mi başlamış sanayi devrimine? oğlum herşeyi götünden uydurma, bir kere de kafanı kullan derler adama. özet olarak düşünce kabızı olmuş zihniyetin komik savı diye tanımlaya biliriz başlığı.