bugün

çok nadirdirler. korku filmi diye açtığınız filmin ağır komedi çıkması yüksek bir ihtimaldir...
the descent ,the descent 2 eğlenceli filmlerdir.
(bkz: 28 weeks later) *
Bu filmi izleyen tipik bir fransizdanteli, gün boyu evdeki erkeklerin kıçından ayrılmıyor korkudan.
paranormal activity serisi (4.film hariç),Psycho (Hitchcock versiyonu),Dabbe Cin Çarpması,Insidious,The Entity,The Fourth Kind

not: bu filmleri gündüz izlerseniz tabikii de hiç korkmazsınız.gece yarısı karanlıkta izlemenizi tavsiye ederim.
(bkz: dudak uçuklatan korku filmleri)
çok arayıp bulamadığım filmlerdir.
(bkz: güldüren komedi filmleri)
(bkz: silent hill)

birincisi yalnız, geri kalanı berbat.

arkadaş bir ben mi korktum bilmiyorum, ama hiç bir film beni bu kadar etkilememiştir. konusu ve küçük kızın dahil olduğu anlar yeterine ürkünçtü,çan olayı ayrı bir psikopatlıktı. hala benzer şarkılar duydukça tüylerim diken diken olur.

ayrıca, bu güne kadar gördüğüm en başarılı sonlardan birine sahiptir kendisi.
gerçek bir ruhla ve estetik anlayışıyla harmanlanmış, izleyiciye tokatı yapıştıran filmlerdir. ilk aklıma gelenleri yazmam gerekirse,

Profondo rosso ( izlerken çok kasmışım boyun ağrısı çektim. en azından 2 hafta etkisini bırakır üzerinizde. ötesini görmedim. )

suspiria ( daha önceki bir yorumu aynen alıntılıyorum: ilk on dakikasından korkunç olan birşey varsa sonraki seksen dakikasıdır. )

Funny Games (remake filmden değilde orjinali tam anlamıyla bir korku filmi olmasada kişi üzerinde bıraktığı etkileri çok az film bırakabilir. )

Dressed to kill ( hafif hitchcock havası barındıran, argento giallo'larını anımsatan korkunç bir film. )

her birinin isimlerinden dahi tırsarım.
türk yapımı filmler izlememeye karar verdim!