bugün

ana yemeklerinde bol seker icerir. tatlilarinda sikca yesil cay kullanirlar. kendine has bir havasi vardir; arada yenir.
(bkz: yosun yemekleri)
Efendim YouTube'da sık sık denk geliyorum, pirinci ezip yaptıkları makarna benzeri bir yiyecekleri var onu tatmak isterdim lezzetli görünüyor.
En cok Tatmak istedigim mutfaklardan birisi.
son zamanlarda kore kültürünün pompalanması sonucu alıcısı bol olacak mutfak. türk insanına pek yaramaz diye düşünmekteyim.
özellikle barbeküsü ile meşhur olan mutfak.
doğu asya'da gözlemlediğim bir şey var; hayat o ülkede ne kadar hızlıysa yemek o kadar az pişiriliyor, özensizleşiyor ve hijyen iyiden iyiye önemini yitiriyor.

zengin deniz ürünleri çeşitlemesini bir kenara bırakırsak; çin gibi kanun-nizamın çok tınmadığı bir ülkede iş gutter oil kullanımına kadar giderken kore'de bu hipotez, iki sebzenin üstüne ezilmiş pirinç koyma biçiminde, japonya'da ise, kol gibi para verdiğiniz bilmem ne balığının çok ince dilimler halinde, haşlanmış dandik iki sebze ve soya sosu ile resmen çiğ servis edilmesi biçiminde tezahür ediyor.

halbuki bu coğrafyada hayatın daha yavaş olduğu kamboçya, laos gibi ülkeler var. turistik anlamda çok bir şey bulunacağına inanmasam da, ıstakoza (arzu halinde yılana) doyulur mu, doyulur. yalnız bu gutter oil olayına dikkat etmek gerekiyor, uzakdoğu sokak mutfağının %10'unda bu yağın kullanımı söz konusu.
Sevebileceğimi hiç sanmadığım yemekleri vardır. Zaten çin, japon gibi diğer uzak doğu yemekleri de pek bana göre değil gibi.
Türk yemekleri varken hiç merak etmediğim yiyeceklerdir. Ancak balkan ve Akdeniz ülkelerinin mutfaklarini merak ediyorum.
Kore askeri gemisi gelmisti ziyarete gittiydim. kızlar güzeldi. içki boldu. yemekte köpek vardir diye yemedim. zaten çubuklar verdiler.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.