bugün

şarjım bitti, telefonum çekmiyodu gibi çeşitleride olan, konusulmak istenmeyen insanlara söylenen yalanlardan biri. *
bunu diyen- arabaya pindiydim, de der. *
faturalı hat kullanıcılarının kullanamayacagı güzel yalan!
faturalı hat kullanıcılarının "bir şey" anlatmak için kullandıkları, yalan görünümlü laf sokma şeyisi.
En sinir olduğum bahane.
E be kardeşim annenin babanın ablanın abinin de mi kontörü bitti?Veya hiç mi kontörlü telefon bulamadın sağda solda? diye cevaplanması gerekir.
bunu diyen hatunsa büyük olasılıkla yalan söylüyordur.dikkatli olmak gerekir.
konuşmak için çağrı bırakıp kapatan insanın sık sık kurabileceği cümledir.. insanı biricik faturalı hattından soğutur bu pinti.. sinirlendim bak..
elbette vardır senide sürekli arayan birileri ve senin aramak istemediğin şahsiyetler işte bunlar sana ya hep ben arıyorum birkere sen ara dediklerinde kullanabileceğin en güzel sözdür.
klasik bir kaçış cümlesi.. çoğunlukla aranılmayan şahış sitem ettiğinde sıkça kullanılır ve yüzsüzce aranılmayan şahısın ne kadar sevildiğinden dem vurulur..
külliyen yalandır. inanmamalıdır. ödemeli arasaydın çıkısı ile söz sahibi anüs edilebilir.
kontörlü telefonum yok ki bu yalandan yanacak insanlara verilecek cezadan muafım. yalnız bu kelime grubunu genellikle kontörün olsa arıycaktın sanki diye cevaplamak bende hobi olmak üzere artık
bunu size bir hatun dediyse sevgilinizse camii önüne bırakın , evliyseniz çocuktan vazgeçin , müsaid bir yerde durun indirin inmezse siz inin kaçın
(bkz: ezik haller)
türk insanının en çok sevdiği pembe yalanlardan. be adam telefon çekmedi de bari.
sular kesikti ellerimi yıkayamadım oyüzden seni sevemedim bugece tadında bahane.
Yalan olması muhtemel bir bahane cümleciği...
ufak atta civcivler yesin denilesi bir dumurdur...