1. 1.
  ingilizcede kapsayan, içinde bulunduran container kelimesinden gelen, yük taşımada kullanılan büyük metal kasalardır. özellikle yük gemilerinde üzerinde maersk yazan o kutulardır örnek vermek gerekirse.
  ... devedikeni
 2. 2.
  Cr-Ni paslanmaz çelik veya benzeri metalden yapılmış, en az 6 metreküp hacminde, kapakları kilitlenir, geçici depolama birimidir.
  ... mischief
 3. 3.
  counter strike da assoult da çatının yanıda duran,düşmanın yerini belli etmek için kullanılan saklama kabı *

  ++lan nerde sölesene
  --kırmızı konteynerın merdiveninde
  ... shennay
 4. 4.
  konteyner diye dile girmiş, ve özellikle denizcilikte sürekli bu şekilde kullanılan kavramdır. nedense ben hala bu kelimeyi konteynır şeklinde telaffuz ediyorum.
  1 ... beyazyelkenli
 5. 5.
  Konteyner fiziki yapısı itibari ile, sağlam bir sandık görünümündedir. Dayanıklı ve uzun ömürlü olması sebebi ile, taşıma sürecinin etkin ve verimli hale gelmesinde önemli bir işlevi vardır.
  1 ... asfodeles
 6. 6.
  Malcom McLean isminde Amerikalı bir tütün tüccarının mallarını daha kolay nakliye etmek istemesinden yola çıkarak ilk örneklerini ürettiği, dünya ticaretine yön veren çeşitli formlarda üretilmiş metal ünitelerdir.
  ... karian
 7. 7.
  aklıma madalyon filmini getiren kelime güzel filmdi.
  ... hangeki
 8. 8.
  konteyner yapılar ile insanlar bu evlerle geçici konaklama imkanı sağlayabilir.

  konteynerlar bir çok firma tarafından yapılır ve pazarlanır. bu geçici konaklama ve iş için konteyner arayanlar internetten önemli bir araştırma yapmalı. ben mesela geçen sitesini gördüm bu konuya örnek verebileceğim siteler arasında.aslında ufak çaplı bir araştırmayla istenilen sitelerde uygun fiyatlı konteynerlar bulunabilir.
  1 ... anasonicenadam
 9. 9.
  denizyolu taşımacılığında çok yoğun biçimde kullanılan taşıma şeklidir. en yoğun olarak kullanılanlar 20'dc ve 40'hc konteynerlerdir.
  ... mrgkmn
 10. 10.
  işimdir. limancılıkta her türünü gördüğümdür. 20dc, 40dc, 40hc, 45hc, 40re, 40ot...

  uasc, maersk, turkon, china shipping, tarros vb. gibi acentaları mevcuttur.
  ... mat1ben0