bugün

askerlık muayenesı sırasında boyle kısılere rastlamak cok dogaldır ;

askerı doktor sorar : ne olmak ıstıyorsun

cengaver : komando olmak ıstıyorum komutanım ...

arkada muayene sırasını bekleyen kısılerın ıcten konusmaları : ol da ebenin a.ını tersten gor
aslında her baba yiğidin cesaret edemeyeceği bir şeydir. sadece yoğun bir eğitim anlaşılmamalı. komando olmak devleti ve milleti uğruna ölümü göze almak demektir. unutulmamalıdır ki askerlik sadece acemi birliğinden ibaret değildir. her yıl nice şehidimizi komandolar arasından vermekteyiz. "vatan sağ olsun!" diyen ailelerine Allah sabırlar versin.
komando olmak istiyorum !
- vatanımı savunmak için ...
- bunca terör olaylarına kayıtsız kalmamak için ...
- şehit anaların gözlerindeki yaşları durdurmak için ...
- yetim yavruların intikamını almak için ...
bir askerin olmak istediği en onur verici vazife arzusunu haykırma isteğidir.
askerliğini komando olarak icra etmek isteyen gencin istek cümlesi.

olun tabi, yakışır...
(bkz: bordo bereli olmak istiyorum)
gerçekten vatan sevgisiyle dolup taşan bir insan olabilir. böyle insanlar yok sanılmamalıdır.
(bkz: mehmet barışı seviyor)
Esasında Erkeklik göstergesidir. Bir erkek eğer ki 6 ay 15 ay neyse gidip askere boş boş yatmayı birileri dağda dolaşırken gururuna yediriyorsa o, olsa olsa anatomik olarak erkektir.

Ha davulun sesi uzaktan hoş gelir kimilerine bir gazla komando olmak istiyorum der ama işin içine girince bol bol küfredip aklımı sikeyim diye ağlayabilir. Ağlasın sorun yok! orada zaten güle oynaya eğitim yapan yoktur, herkes sırtında 20 kilo yükle kmlerce yürüyünce küfreder, edecektir, etmese sorun vardır zaten.

eğitimler bitip dağa çıkıldığında çoğu kişi için yegane söz

(bkz: komando olmak onurumdur)

sivile gelindiğinde de görülen erkeklerin yüzde 99unun tam erkek olmaması, yani komando olmaması ayrı bir onur kaynağıdır.
Kim istemez ki?
askerlik şubesine asker alma işlemleri için gittiğinizde görevli memur, "komando olmak ister misin?" diye soruyor.

hayırlı olsun.
arkadaş başta olmak istiyorsunuz da sonra da refize olmak için 40 takla atıyorsunuz.
olacak iş değil valla
cevap verilirken düşünülmesi gereken sorudur. herkesin harcı olan durum değil. ben giderken olmak istiyorum şıkkını işaretledim oldum. pişman değilim ama yapacağıma hep inandığım için yaptım. mavi bereyi takmak gururdur. evet.
yöneltilen o yüce soruya tereddüt etmeden evet diyerek cevap verdim.
Eğer komando yapmazlar ise acemi birliğinde gönüllü olacağım.

Komando olmaktan vazgeçersem ileride bu kararımdan pişman olacağımı biliyorum ve ben hayatımı pişmanlıklara yer ayırmadan yaşamak istiyorum.
sayılı günler geçiriyorum özgürlüğüm adına , 10 gün sonra 1 yıldan itibaren şafak düşeceğim.