1. 1.
  sarımsı ve sütün normal haline göre daha kıvamlı; bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahip antikorlar içeren, immunglobulin yönünden zengin; lohusalık döneminde salgılanan, halk arasında "ağız sütü" olarak adlandırılan ilk süttür.
  1 ... prettyinpink
 2. 2.
  ahmileliğin ilk bir kaç ayından sonra memelere yumuşak masaj yapıldığında sütten daha yoğunlukta gelen sıvıdır.
  ... xiphoideus
 3. 3.
  ilk sut,
  ilk tanısma anını anlamlandıran,
  mucize.

  ayrıca gebelikte salgılanmaya baslanıyor,
  20. haftadan sonra gogus ucundan aktıgı bile oluyor,
  premature bebekler icin oldukca degerli bir besin kaynagı.
  ... kabaktadi
 4. 4.
  bebegin mutlaka emmesi gereken ilk sut. bu sut hafif sari renklidir. bebegin bagisiklik sistemine en buyuk katkiyi saglayacak , ileriki yasaminda tedavisi zor hastaliklara karsi bedenini koruyacaktir.
  1 ... calemityceyn
 5. 5.
  ağız sütü olarak da bilinir. doğum sonrası en fazla 10 güne kadar gelen ve bir çok bilim adamını bu sütün oluşumu hakkında analizlere ve araştırmalara iten fakat aynısının hiç bir şekilde kopyası olmaksızın üretilme işlemi yapılamayan ve insan sağlığı açısından en önemli besindir. süreç içinde bebek kolostrum'dan faydalanmazsa bir çok sorun oluşabilir ve bağışıklık sistemi hastalık yapıcı maddelerden kendini koruyamaz ve savaşamaz. sadece bebeklik dönemi içinde değil yaşam süreci içerisinde de... ne olursa olsun bebeklerin bu sütten yararlanması sağlanmalıdır.
  ... mina m
 6. 6.
  bağışıklık maddeleri içeren süt. immino globin destekçisi.

  bazı esansiyel maddeleri de içerir.
  ... tubifex