bugün

gereksiz kadınlardır. bir bağımsız olma, bi havalar bir şeyler. garip garip tavırlar. benim pek değerli görüşüme göre kocasına itaat etmeyen kadın, kadın değildir. cinsiyeti kadındır ama kendisi kadın değildir böyle acayip bir varlıktır işte.
(bkz: su vereydi iyiydi)
andolsun ki, biz dişileri size köle olsunlar diye yarattık. (yusuf suresi, 12/2)
itaatten kasıt dayak yiyip susmak, ezilmekse doğruyu yapan kadındır.
olması gerekeni yapan kadındır. hayvanlar itaat eder birilerine. kuran'da dişi derken de hayvanların dişilerinden bahsediliyor. bir erkeğe itaat eden anca bir hayvan olmalıdır. keza kul kul kulluk etmez.
(bkz: sus ve itaat etmeye devam et)
he bi de yapılmışı var;
(bkz: kocasina itaat etmeyen kadin)
yarağı hak etmez.
Belki sorun kocasındadır? itaat etmek ne? Kadın köpek mi! Özgürlüğünü kısıtlayan eşe başkaldırıdır. Virginia woolf adına arkasındayız.
itaat etmek zorunda değildir, yapması gerekeni yapandır.
aldatiyordur. bosanmalidir.
ona küçük tatlı döner tekmeler atın. şaka şaka dövmeyin aga direkt boşayın.
kocası olanın imanı olmaz ondandır sanki başkaydı o ama neyse.
Bazı durumlarda itaat etmemesi kocasının hoşuna gidebilir.
şunu mu demek istediniz; kocasının fikirlerini önemsemeyen kadın.

Köpek mi lan bu itaat edicek?

Var ya siz sağ elinizi bile haketmiyosunuz..
eşitliği ihlal eden başlıktır.
itaat değil de karşılıklı saygı desek buna.
kadın değildir o.
Klavye delikanlılarına dert olmuş kadındır.
3 sene önce selia nın etmeye mecbur değildir dediğini görüyorum. Yine aynı şekilde mi düşünüyor merak ettim.

Itaati biraz hafifletelim. Rızasını kazanmak diyelim. Eşlerin birbirinin rızasını kazanması lazımdır arkadaşlar. Buna ister itaat etmek deyin, ister sözünü dinlemek. Ben onun kabul etmediği bir şeyi yapmamalıyım, aynı şekilde o da benim. Evlilik dediğiniz şey sevgilik değil ki kolayca rest çekebilesin. Onaylamadığın bir şeyi tatlı dille anlatman gerekir. Kocanın izin vermediğini de o izin göstermedikçe yapmaman.