bugün

görsel
Her defasında denilir yardım beklenir tıpkı okyanusun altından yukarıya doğru uzatmaya çalışan eller gibi, bir kişinin tutmasını beklerler. Kocam öldürecek beni ve çocuklarımı sesimi duyun derler ama kimse onun sözlerine icabet etmez bir şey olmaz ya deyip geçiştirilir. Sonra ne mi olur katliam evet katledilmislerdir çünkü kimse çığlıklarını duymadığı o kadına ah vah ederler son yolculuğunda. Aylar yıllar geçer o unutulur onlar unutulur ve yeni birisi çıkar kocam beni öldürecek der gene aynı ve acı cevap;

"bir şey olmaz"...
görsel

Yardım edilmesi gereken ancak karı koca arasına girilmez diye absürt bir gerekçeden dolayı neredeyse kimsenin müdahale etmediği belki de sonu cinayet ile sonuçlanacak vakalardır.

Gerçi araya girsek ne oluyor ki. Geçenlerde habere çıkmış. Kadının biri çığlıklarla yardım isterken insaflı adamın biri kadını savunmuş kocası olacak caniye karşı. Araya gireni öldürmüş şerefsiz.

Evet, Burası Türkiye. Resmi dinimiz islam. Sadece resmi ama; uygulayan yok, bilen yok. Ama yaptığı her caniliği islam'a yıkarlar ya Allah sizin gibilerin dilini koparsın.