bugün

diğer illerimizde bulunabilirliği daha kısıtlı olan,özellikle üretim yeri olan kapadokya göreme civarında temin edebilecek kaliteli bir şarap markasıdır.
göreme,üçhisar civarında 20 liralık fiyatının marmara bölgesine gelindiğinde 50 ytlye kadar çıkması da gariptir.
adamın canı toptan getirip pazarlamak istiyor.
bir şarap markası. Üretimi nevşehirde gerçekleştirlir. Yıllık üretim kapasitesi 300-350 ton kadardır. Kurucusu Mehmet Erdoğan şaraphaneyi açtıktan 3 ay sonra bir işçi, tanklardan birini temizlemek isterken üzüm şekerinin alkole dönüşmesi sırasında tanklarda biriken karbon gazından zehirlenmiş. Onu kurtarmak siteyen Mehmet Erdoğan ve kızı da aynı şekilde zehirlenip ölmüşler. Bu acı olaydan sonra şaraphane kapatılmış. 1986 yılında ise hasan, mesut ve Memduh Erdoğan babalarının şirketini tekrar hayata geçirmek için işe koyulmuşlar. Kavaklıdere şarap fabrikasından da teknik destek alarak bu günlere gelmişler.
kapadokya bölgesinin şarap firması olup piyasaya yeni sürdükleri öküzgözü ve kalecik karası karışımı olan uçhisar şarabı enfestir.
(bkz: sabah sabah)
kapadokya beyaz ile sınıfta kalmış şaraptır. ne tadı ne içimi hoşuma gitmedi, sırf keşif için aldım, leona alaydım keşke.
kırmızı şarabı çok iyi olan nevşehir yöresi şarap üreticisi. şarap fiyatları 25-50 tl arası değişmektedir. bulamayanlar parasını havale yapıp bulundukları illere kargolatabilirler ya da ürgüp'teki turizm şirketlerinden istetebilirler. ürgüp'teki yerlerinde tadım da yapılabilir. nuray hanım indirim de yapıyor. fabrikasyon şaraptan sıkılanlar için denemesi uygun bir şaraptır.
kırmızı şarap olarak avanos vadisi ve uçhisartavsiye ettiğim şarap firması. kavaklıdere içinde üzüm yetiştirmekteler. turasan kadar güçlü bir pazarlaması olmasa da her yerde bulunamasa da siz kocabağ için. nevşehir dışında fiyatları 20-50 arasıymış öyle duydum hiç öyle para verip dışardan almadım. * Angara içindekiler siz içeceğiz deyin ben size getirtirim market market şarap aramayın.