bugün

üzücüdür lakin dünyanın sonu değildir, ailesi olmayan bir çocuğu evlat edinilir ve hayata devam edilir.
Prezervatif sorununun ortadan kalkması demektir.

Geç sertleşme demektir.
Evrimsel olarak maglubiyetini kabul ettigi andir. Bu vasifsiz kisi sebebiyle soy agacinda ust siralarda bulunan ve kisir olmayan bireylerin de genleri bir sonraki nesillere basariyla aktarilamayacak. Kazmalik.
bir an duraksayip ne olacak simdi diye düsündügünüz andir. hayattan beklentiniz bir es ev araba ve cocuklarsa hayatinizin hayal kirikligidir bu ögrendiginiz. ama eger hayattan beklentileriniz farkliysa cokta sorun olmayacaktir.
çocuk sahibiyken öğrenildiğinde tam bir yıkım olacaktır.

yıllardır aldatılmaktasınızdır ve güüünaaayyydın.
bazı insanların mutlu olduğu an.
Hali hazırda çocuğu yoksa atlatabilir. Ancak iki çocuğu olup da sonradan bunu öğrenmesi felaket olabilir. Ahmet mekin'in bir filmi vardı bu konuda. yıllar sonra öğreniyor adam aslında çocuk sahibi olamayacağını. Karısı da, sen çok istiyordun ve ben sorunu biliyordum. Sana iyilik yaptım. Çocuk sevgisi tattırdım gibi birşeyler demişti.
Kötü bir an diye tahmin edilen andır. Ancak yetimhane deki çocuğa piç diyen birine güzel bir sınavdır.
Yetimhanedeki günahsız çocuklara piç diyen bir organizma için ne ironik bir sonuçtur.
işe esprili bir yaklaşımda bulunması kendi menfeatine olacaktır. zira değiştiremeyeceği bir gerçeklikle beraberdir. yüreğinde sevgi varsa bakılıp büyütülebilecek bir sürü kıymetbilmezin evlatlarının onu beklemekte olduğunu bilir.

espri demişken, sevgilisine kendini yeme tavsiyesinde bulunabilir misal.

- deniz, kısır sever misin?

+ bayılırım aşkım.

- gel beni ye o zaman bebişiiiimm.
Doğada atıl olduğun andır. Ölsen yeridir de boşuna oksijen tüketmeyesin. Gen havuzuna bir katkı, gen transferinde bir vazifen yoksa ne işe yararsın. Nafile bir israfsın.

Tabi şükürler olsun maneviyatı olan insanlarız. imtihandır kardeş, genlerinden olma bir evladın yerini asla hiçbir çocuk dolduramayacaktır. Bin çocuk evlatlık edinsen de içindeki özlem dinmeyecektir.

Ama şanslısın ki o senin kanından canın olma minik bebeğin kokusunu hiç duymadın, gözlerine hiç bakmadın, tenine hiç dokunmadın, gülüşünde bakışında kendini görmedin. içindeki özlem bile aslında öyle sönüktür ki. Gerçeği Bilseydin mahvolurdun. iyi ki bilemeyeceksin. Hayat işte. Allahtan umut kesilmez. Doktor doktor gezmeye devam.
(bkz: robin sherbatsky)
Kendine öz bir cocugunun olamiycagini ogrendigi andir. Kotu bi durumdur senin kanindan bir cocuk yapamamak senin genlerini senin kanini tasiyan bir cocuk dunyaya getirememek ama bu durumda hayata isyan edip karamsar olmamak gerek tabi teoride bu kisim ne kadar da ne yapmasini bilsekte o durumun icine girince uygulayamiyoruz. Bir dost edinilmeli ya da hali hazirda bulunan bir dostunuzla daha fazla vakit gecirilip acinin hafifletilmesi saglanabilir.
daha önce hiç olmadığı kadar çocuk aşığı olacağı andır.
yaşama sevincinin kaybedildiği andır.
çocuğu var ise bu iki katına çıkar.