bugün

başından beri hep merak ettiğimdir. bu timeline denen zımbırtıda doğum var da ölüm nasıl olacak? madem bu olay bi hayat hikayesi şeklinde tasarlandı, ucuna da ölüm koy da daha güzel olsun dimi. bilmiyorum bana hak veren beri gelsin.
akrabası girer "öldü :(" yazar, arkadaşları beğenir.
zaman tüneli çıkmaz sokağa dönüşüyor. arkadaşları da acaba yaşıyor mudur diye dürtüyor.
sahsen planim oldukten sonra vasiyetimin bir kosesine bu durumla ilgili bir istek yazacagim;

-oldugumde, oldukten bir gun sonra facebook'uma girin ve su iletiyi yazin: "oha la burda da wifi varmis :D"
öteki taraftan paylaşımlara devam eder.
ailesi ve arkadaşları anmak istediklerinde sayfasını ziyaret eder. Mesela ben babamın her doğum gününde hala sayfasına yazıyorum, özlem gidermeye çalışıyorum. resimlerine bakıyorum.
Arkadaşım öldüğünde defalarca kez facebook a anıtlaştırılması için mesaj gönderdiğim halde, hala hesabın normal görünmesidir.
Duvarına girerler kişiye taziyeler yazarlar. Sanki okuyacak ya.
ilçe kaymakamlığı nezdindeki nüfus müdürlüğüne hastane raporuyla başvurup sn. zuckerberge verilmek üzere öldü yazısı alınıyor.
Bir yıl giriş yapılmazsa hesap kapatılıyor.
çok kalabalık bir şekilde şikayet edilebilir, böyle bir kişi yok diye. uzuın bir süre sonra kapanıyor.
kefenin cebi yok, hesap dünyada kalır.
hesap neyse de doğum gününde hatırlatıyor ya işte o zaman çok kötü oluyor insan...
Ölmeden önce paylaşımları beğenilmeyen biri bile olsa paylaşımları içeriğine bakılmaksızın beğenilir, duvarı saçma sapan rip, canım arkadaşım gibisinden paylaşımlarından duvarı geçilmez duruma gelir merhumun şifresini bilen yoksa da o saçma sapan reklam paylaşımları duvarı iyice felç haline de gelince mark bişeyler yapar umarım.
geçen sene ölmüş olan dayımın duvarına her hafta arkadaşları ve çocukları birşeyler yazıyor. Arada bir reklam yayınlanıyor.

Edit: beğeni de alıyor. Adam öldükten sonra popi oldu.
çok yakın bi zaman önce gördüğüm olay askerden tanıyordum facebook profiline baktım millet intikam yeminleri ediyor. Sonra araştırdım ki vefat etmiş öldürmüşler çocuğu.
Duvarına senede bir iki gün ağıt döşeniyor.
arkadaşları taziye mesajları gönderir. facebook arkadaşım ölse ne hissederim bilmem.
an itibari ile Facebook'ta 55 milyon ölü insan hesabı bulunduğu söylenir.
açık ve net facebook'u da ölür! ölür dediysem yalancı dostlar başsağlığı falan dilerler sözde.
Kendisiyle öbür dünyadan iletişim kurmakta kullanılıyor.

Tabi bu dünyadan geçmiş ruhun bir şekilde şifresini vermesi şart.
Kişiyi yüreklerde yaşatma işlemi başlatılır.
Öncelikle profiline destanlar övgüler yazılır sonra durumları seri olarak beğenilir yetmez adına sayfa açılır unutmadık tadında. Yani kişi ölür hesabı ölmez dostlar.
gosteris taziyeleri duvari haline gelicektir. (artik kime gidecekse) o okumayacak aileside ordan kabul etmeyecektir ama..
herkes duvarına doğum gününde mekanı cennet olsun filan yazar. doğum gününün yerini ölüm yıldönümü alır yani. yoksa kim birbirini facebook doğum gününü haber vermedikçe hatırlıyor?
http://www.youtube.com/watch?v=G8Y4Ib4rDhI&list=UUxVvD-UYmNr7K3tnsK0qZBg&index=9
güncel Önemli Başlıklar