1. 1.
  Kiwi yalnızca Yeni Zelanda'da yaşayan bir kuş türüdür. Geceleyin avlanan Kiwi kuşunun kendine özgü bir avlanma şekli vardır. Uzun gagasını toprağın içerisine sokar ve toprağı koklamaya başlar. Amacı temel besin kaynaklarından olan yer solucanlarını bulmaktır. Geceleri beslenen ve besinlerini toprağın altında arar. Kiwi kuşu çok küçük gözlere sahiptir, bu yüzden solucanları ve tırtılları daha çok kıvrık gagasının ucundaki hassas burun delikleri sayesinde koklayarak bulabilir. *
  4 ... cell-im
 2. 2.
  Android marketlerde yer alan, canınız bitmesi halinde her beş dakikada bir can hakkı veren, son derece sıkıcı bir oyuna konu olmuş ve isim vermiş kuştur.
  1 ... narratorofreality
 3. 3.
  aslında kiviye adını veren kuştur. yani bunun adı, kiviye benzediği için değil; kivi, bu kuşa benzediği için adını ondan almaktadır.
  1 ... meb55
 4. 4.
  pis avrupalı sömürgecilere hizmet eden kaşifler yüzünden zarar görmüş kuş. "emu" adlı deve kuşu türüne yakın olduğunu okumuştum.
  ... kanayan kanatlarla geldim
 5. 5.
  Dünya üzerinde, vücuduna göre en büyük yumurtayı bırakan hayvanlardır. Bir kiwi yumurtası, dişinin boyutunun %20'si kadar olabilir. Bunu insanla kıyaslayacak olursak, 60 kilogramlık bir dişinin 12 kilogramlık bir bebek doğurması gibidir.
  ... ahh bu ben
 6. 6.
  nesli tükeniyormuş.
  ... nikimyokki
 7. 7.
  Galapagos kaplumbağları ile aynı sonu paylaşan türdür.
  Avrupa medeniyetini görün işte insan hayvan demedi hep aynı boku yediler hâlâ da aynılar.
  ha Galapagos iapanyolca zaten kaplumbağ demek bunun dört alt türü var en büyük olanın soyu tükendi.
  zamanında bu adadan bu kaplumbağları toplayıp gemiye alıp yiyecek olarak kullanırlarmış ispanyollar.
  neyse kızıl derilileri zaten biliyorsunuz zencileri de gerçi zenciler şimdi intikamlarını alıyor avrupalılardan da malum tarrak peşinde olan çok var.
  Aborjinler buffalolar kiwiler Galapagoslar hepsi medeni denilen bu barbarlardan nasibini almışlar.
  1 ... ivmurat