bugün

Bir nevi Koleksiyonculuk sayılabilir. Okumadığın kitaplar varken yenilerini alırsın. Hoşuma gideni alıyorum.
Okunacak bir sürü kitap vardır sen hala almaya devam edersin kendini durduramazsın işte böyle bir şey.
Tabi bende de mevcut bir hastalık.
Sürekli okuma arzusundan ileri gelen psikolojik bir takıntıdır. Bazen ise, evlerde bulunan kitap raflarını boş bırakmamak için, içten gelen bir istektir. Her iki halde de güzel bir alışkanlığa hizmet edilmiş olur.
Bende var. Cok fazla okumasam da alıyorum. O kokusu kabına dokunmak masamın üstüne koyduğumda görmek çok hoşuma gidiyor. Lav kitap.
Koleksiyon oluşturmaya çalıştığım için sürekli alıyorum. Biri bana dur desin.
Bugün yine 3 kitap aldım.

Server tanilli Külliyatını tamamlamak için 2 adet ikinci el kitabı aldım. Yüzyılların gerçeği ve mirası cilt 3 ve 6.

Bir adet de grosser weltatlas almış bulundum.

40 lira verdim.
Sanırım en zararsız hastalık.
kütüphaneler dururken gereksiz hastalık. ergenliğim hep kütüphalerde ingiliz ve amerikan polisiye okumakla geçti. o kadar kitabı parayla alsaydım şimdi fakirlikten ölürdüm. ailem zengin değildi ve annem suşi yapmıyordu. babam döner parası hanca veriyordu, yanında çeşme suyu içiyordum. çok fakirdim yani. şu an pdf olarak indiriyorum. çok sağlam siteler biliyorum ama kimseye söylemem.
Bu ben valla ya kitaplara verdiğim paralara asla acımıyorum bitmeyen kitaplarım olduğu halde tekrar alıyorum.
bende de olan hastalık. ben hızlı okuma tekniği ile okurum kitabı. en son savaş ve barış kitabı'nı okudum. olay fransa'da geçiyor.
kitaplığında okunmamış kitapların bulunduğu ayrı bir bölüm olup okunduktan sonra belirli düzende dizilmiş okunmuş kitaplar bölümüne geçecek şekilde kitaplık düzeni kuran kişilerin hastalığıdır.
ikiz kuzenimin de olduğu bağımlılık türü.