bugün

Kesinlikle. Askerden döndüğümden beri minimum 21 kitap bitirmişimdir. Bu da 1 buçuk ay gibi bir süreye tekabül ediyor. Kitap okumasam köşe yazıları okumam gerekiyor. Boş duramıyorum efendim. Okuyacak ve bana bir şeyler katacak şeyler lazım bana yoksa sıkıntıdan patlıyorum.
tabi ki. bazen kitapta kaybolmak kadar güzel bir şey yok. ancak benim gibi hemen sıkılıyorsanız 10-20 sayfayı geçmeyin günde. kitabın sürükleyiciliği de önemli.
hep bir okuma çabası içindeyim ama düzenli okuyucu değilim. yine de senede 3-5 kitap bitiyor bereket versin.
Okurum da ben bu görseli paylaşmak için başlığa girdim.
görsel
Ne ola ki o?
Okuruz babalar. Her türlü polisiye bilim kurgu okunur.
Bu soruyu sordurmak bile aslında en ağır tabiriyle insanlıktan nasibini almamış olmaktır. Okuyan insan belli eder ki zaten. Tabi gururlanmasıyla değil, büyüklenmesiyle de şöyle değil, hele hele ukalalıyıyla hiç değil. Okumuş insan mütevaziliyile, hoşgörüsüyle, paylaşma arzusuyla yanmasıyla vs. belli eder.
Bu soru çok saçma geldi hep.
okuruz. bol bol okuruz. okuma kulüplerine üyeyiz. burda da bu tarz bi oluşum neden olmasın?
yaramızı deşen bir soru. öğrencilik demlerinde muhteşem okuyorduk, ama şimdi iş-güç, hayat gailesi derken çok daha az vakit ayırabiliyorum maalesef.