bugün

Cahilin bayrak çekenidir. Maldır. Evet.
Cahilin en önde gideni olan bir kerkenezdir. Ağız burun kıracaksın böylesinin. Evet.
kitap okumayı sevmeyen cahilosların anlamayacağı durumdur.
herkesin elinde telefon, bilgisayar varken yani sürekli okuma halindeyken hala kitap okumayı öven çomardır. iqsu 30 falan olabilir. evet telefonda, bilgisayarda okunulan şeyler muhtemelen boş şeyler ancak burada olması gereken okuma eylemi mi yoksa okunan metnin içinin doluluğu mu? öyleyse o lanet olası romanlar sana ne katıyor? okuma eylemiyse zaten sıkıntı yok telefonlar sayesinde kitaplara oranlara insanların okuma süreleri katlandı. bilim harici konuları içeren kitaplar çöptür, aksini iddia eden yeni dünya düzenine ayak uyduramamış primattır.
Malın önde gidenidir. Bunlardan adam olmaz. Alayı çöp.
görsel
Aksine.
ayrı bir yeri olan,
üstün tutulan,
seçkin bir kişiliktir.
(bkz: entelektüel)
görsel
Lütfen sadece indirip duvar kağıdı yap'a tıklayınız.
yararsız, bilgisiz,vasat kitapları okursa boştur ne bileyim ergen kitapları kötü çocuk v.b yoksa bilgi sahibi yapan hayalgücü geliştiren klasik kitap,sosyoloji,felsefe kitapları okuyan kendini bir bok sanmalıdır.
Kitap okumak bir b*ktur.

iyiyi, güzeli, doğruyu keşfetmeye yarayan, estetiği, ifadeyi, duruşu, vizyonu olumlu etkileyen muazzam bir b*ktur.

Keşke sen de yesen!
Okuduğu en son kitap cin ali bile olmayan gelişimini tamamlayamamış bir canlı beyanıdır.
Dedi hayatında hiç kitap okumamış olan insan.

Tanım: hayatında hiç kitap okumamış yazarımsı beyanıdır.
kaostan kaçmaya çalışıyordur. Bir başka insanın dediği sözler seni kendi içindeki hakikate götürmez. Dediğimi anlamanız önemli değil ama Başkasının dediklerine ve başkasına dediklerinize önem vermemeniz değerli.
Kitap okuyan biri olarak en nefret ettiğim insan türüdür. Kitap okurum ama kimseyi okumaya zorlamam ya da arkadas cevremde kimsede kitap okudugumu bilmez bunun reklamını yapmam yada birilerini buna zorlamam cünkü her kitap okuyan muthıs kültürlüdür okumayan cahil aptaldır diye bişey yok. 8 yasında gogol ölü canlar okumaya baslayan biri olarak kendimde de cok buyuk eksikler oldugunu dusunmekteyım misal.
Çok yanlış bir iddiadır, hatta bir saçmalıktır bu söylenen. Kitabın sadece sayfalarını çevirmek bile çok şey katabilir insana. Okumak sizi çok farklı dünyalara götürebilir. Hele ki okuduğunuzu gerçekten anlayabilmek, işte bu sizi ileriye götüren yegane gerçektir. işte bundandır yüce kitabın ilk emri değil midir oku ?
Ben sanıyorum onu mesela -bi konuya hakim olmak istersen o konuyla ilgili kitapları okursun. Bunun başka bi yolu yoktur. internet ortamında bi sürü şeyleri ucundan kıyısından anlarsın -ama tam anlama durumu konuyu enine boyuna ortaya döken -karşılaştırmalar yapan kitaplar sayesinde olur.

Unutulmasın ki insanoğlunun halen daha en büyük icadı "yazıyı " bulmasıdır.

E bu durumda haliyle "yazının " içinde bulunduğu şeyi okumayı yerme girişimi -kimsenin harcı diildir -ve konu süzme gerizekalılıktır.
okuduklarını pratikte kullanmıyor ise doğru yakıştırma yapılan insandır.

bunun aksi ise bu yakıştırmayı yapan gerizekalının en önde bayrak taşıyıp slogan atanıdır.
Çomarları rahatsız eden durumdur. Hahaha.
Kitap okumayı b.k sanmıyoruz;kitap okuduğumuzda bu tür yazıların bizi tahrik etmiyeceğini biliyoruz çünkü biz ne kadar bu başlıklara cevap vermeye çalışsakta içi boş kişilerin içi boş muhabbetlerinin içinin hiç bir zaman dolmayacağını ve hiç bir ilerleme kaydedemeyeceğimizi biliyoruz.yani aramızdaki farkta tam olarak burada başlıyor.hatta şuan bu yazıyı okurken bile ne demeye çalıştı acaba diyebilirsin ama bunu değiştirip sende kitap okuyanların kervanına katılabilirsin ve sen daha güzel yorum yapıp daha iyi bir başlık açıp bizi mutlu edebilirsin hatta tekdir yerine takdir almış olursun sözlük yazarlarından.
bir beyefendiden duyduğum “kitap okuyan kadınlar bana itici geliyor” cümlesinden sonra fazlasıyla hak verdiğim insandır.
okuyanlara çok imreniyorum gercekten zamanım olsa ilk yapacagım is kitap okumak ama yoğunluktan kafamı kaldıramıyorum işte.
Odun gibi biridir. Okuduğu kitaplarla adam olduğunu zanneder bunlar.
Düşük iq lu dizileri seyretmektense kitap okumak daha mantıklı geliyor.
görsel
Buna benzerler. Gülmedim
kitap okumayanlar kitap okuyanların bunu bir bok sandığını sanıyor bence. zira kitap okuyan biri okumanın, acıkınca yemek yemek gibi üzerine konuşulmasına gerek olmayan ihtiyaçlardan olduğunu bilir.