bugün

Yazara sıkıcı kitapları bırakıp hemen bir emine şenlikoğlu kitabı almasını önerdiğim durumdur.
Başlarsınız fakat kitap 20 sayfa okuduktan sonra sıkar başka kitaba geçersiniz.
Şu psikoloji ile en çok yapmak istediğim ve yapamadığım etkinlik.
Mağdurlarına öykü ve deneme kitaplarını önereceğim istektir. Al efendim, canın sıkılınca aç bi tane bitir.
internete esir düşmüş kişi söylemi.
felsefe kitapları candır. okunur bilgilendirir cehaleti alır. 2. sınıf romanlardan kurtulmak gerekir o duygudan kurtulmak için.
eğer kitabı açıp okumaya başlamış ama okuyamamışsanız sorun kitapta da olabilir. belki dili ağırdır, belki konu ilginizi çekmemiştir. kendinize eziyet etmeden yeni bir kitaba geçin. yoksa kitaplardan soğursunuz. yeni kitaba geçmeden önce kitap okuyan bir arkadaşınızdan size uygun kitap tavsiyesi alın.

ha, eğer internetten kalkamadığınız için kitap okuyamıyorsanız, o bilgisayarı kapat ve hemen eline bir roman al. diye tavsiye etti minimalist architect isimli yazar.
ilk 50 sayfa boyunca ben.
şöyle ki kitabın ilk 50 sayfasını ite kaka 2 haftada falan okuyorum eğer kitabı beğenirsem geri kalan 400 sayfayı bir kaç saatte bitiriyorum. ama o ilk 50 sayfa zulüm resmen. hem çok istiyorum okumayı hem de bir türlü kitabın içine dalamıyorum.
herkesin yapabileceği iş değildir sonuçta, çocukluktan gelen bi okuma hevesi-alışkanlığı vardır.

ha yok bizde öyle bi alışkanlık dersen de o zaman kendine zaman ayırıp nasıl bi hayat sürüyorsan tam tersini anlatan kitaplar seni sarar.

örn:
güllük gülistanlık bi hayatım var sevgilim kolumda cart curt ise - psikoloji, gerilim, aksiyon
işim gücüm var zaten kendime zor zaman ayarlıyom, okul felan ise - macera, aksiyon
kızsan - elif şafak, jojo moyes,iskender pala(anlıcan yeni yazarlar)
erkeksen - dan brown, sir a.c.doyle(eski macera yazarları)
onun adı kitap okumaya özenmek ama okuyamamaktır genelde.
birilerinin tavsiyesi ile birileri bu kitap güzel dedi diye başlanan zira yanlış başlanan bi çabadır.
Bir hafta önce kitap aldım okumak için daha elime bile sürmedim. Üşeniyorum.
ben de istiyorum ama okuyamıyorum,
god damn it!
beni de anlatan durum.
dersler, sözlük, uyku üçgeninde yaşayıp gidiyoz işte.
Demekki ilginizi çeken bir tür değil.
amazon kindle alın, daha pratik oluyor.
Akıllı telefonların ve sosyal medyanın yaygınlaştığı içindir.