bugün

her zaman kulaktan dolma bilgilerle cahil kalan, her söylenene inanan, kandırılmaya ve üç kuruşa yaşamaya mahkum kimselerdir.
hallerine acınası, ama genede insan denilesiceler.
aslında kendisinin haline gülmesi gerekirken,kitaba para veren kişileri alay konusu yapan,insanlardır.
kitaba değil kitapçıya verilirse sorun çözülecektir. yapmayın.
kitabın para kazanmak için ek işe girmesi muhtemeldir.
muhtemelen okula gitmeyen zihniyettir. her dönem başı yarım asgari ücret kadar para bayılıyodum lan.
para verebilemeyecek kişinin bahsedildiği, biraz da ezildiği zihniyet çeşididir.
cebi bütün parasını kitaba verenden daha dolu adamdır. *
kütüphaneye giden zihniyettir.
kitap almayanı cahil diye sınırlamak yanlış olur fakat ülkemizde kitap satış ve kitap basım oranları aşikar. en kısa zamanda kitap alma ve okuma oranı artması temennidir fakat alıp okumadan kütüphaneye koymak da yersiz olur.
belki kütüphaneden faydalanıyordur, diye çok iyi niyetli bir yaklaşım gösterdim. *
öğrenciyle aynı zihniyettir. ulan bi empaty 20 lira. lan ben o paraya 1 hafta geciniyorum.
ya dar bir bütçesi vardır ya da oldugu halde buna değer bulmuyor ve dolayısıyla para harcamayı bilmiyordur.
e kitap kullanıyordur. tabi türkçe e-kitap henüz pek yaygın olmadığından el mahkum bazı kitapları almak durumunda.
parası olmadığı için veremeyen zihniyettir. elinde olmayan nedenlerle yapılan eylem nasıl zihniyet olur o da tartışmalıdır. vermeyen değil veremeyen. ayrıca şimdiki kitapların çoğu dandik. mankenlerin yazdığı kitaplardan ne öğrenecek insan... her önüne gelen kitap yazıyor, roman yazıyor... çok bişe öğrenilmesi gerekiyorsa fizik kitapları, tarih kitapları var. onlar da kütüphanelerde bulunuyo para vermeye gerek yok...
öğrenci denilen dünyanın test unsurlarının bağlı bulunduğu güruha dahildir.
kitap almanın parayı sokağa atmakla eşdeğer olduğunu bilen bireyin, sağlıklı düşünce yapısıdır.
açıkçası kitap diye bir şey yoktur. fotokopi vardır. asıl olan fotokopidir. 600 liraya kitap mı olur ? laptop mu lan bu. bu durumda alır foto makinesini elimize tek tek sayfaları çekeriz. pdf haline getirir rapidshare üzerinden dağıtırız sevaba gireriz. bu ülkede kitaba para veren enayidir. vermeyin la 5 kuruş. imza günlerine falanda gitmeyin. yazmasın ibneler önce insan olsunlar. akademik yayınlar mı ? onların asılları fotokopi oğlum.
150 sayfa kitabın 45 tl ye satıldığı ülkemde gayet normal bir şeydir. sen hem okuyun diyeceksin hem korsanı engelleyeceksin hem de kitapları 25-35-45 gibi rakamlara satacaksın yok öyle. zaten paranın büyük bir kısmını da yayın evleri alıyor bildiğim kadarıyla. yazarına da çok bir şey kalmııyor.

bana göre yakında kitap satışından para kazanma işi betecek. konuyu biraz açayım;

malumunuz amazon.com kindle fire diye bir model satıyor 199 dolara. baya bildiğin tablet ve neredeyse maliyetine satıyor neden? çünkü amazon kindle ı ücretsiz de verse sattığı e kitaplardan hatrı sayılır bir para kazanıyor. bana göre nasıl artık albüm satışlarından para kazanılamıyor. ilerde e kitapların yaygınlaşması ile kitap satışından da para kazanılamaz hale gelecek. insanlar bir şekilde, büyük ihitmalle illegal yollardan e kitap edinip tabletlerinde okuyacaklar. yazarlar da artık kitap satışından değil, gazetede köşe yazarlığından, kanallarda yapacakları programlardan vs gibi ekstralardan para kazanır hale geleceklerdir.

dolayısıyla gençlerin önünü açayım e-kitap satışı veya payalşımı yapan bir site kurun bu işte gelecek var.
(bkz: şehir kütüphanesini soyan nesil)
aynı zihniyet tüm tüketimlerinde bu kadar bilinçliyse sorun yoktur. giden paraya yazıksa bile en güzel yazıklardan biridir.
kitap okuyanlar gibi gerizekalı olmayan zihniyettir. malın biri 500sayfa roman yazcak sen gidip 3 gün okuyacaksın bi de orijinal almayıp para vercen. lan bu dünyanun %90ı mal yemin ediyorum mal ya. git bi yemek ye sigara al manyak mısın lan ?
bir kütüphaneye kaydolup oradan daha ucuza faydalanmak isteyen birey olabilir ya da okumuyordur. okumayanlar nedeniyle de bir kitap 10 lira olabilecekken 30 lira olmaktadır. bu nedenle okuyanların okumayan çocuklarına baskı yapmak yerine ilgili olduğu konularda kitaplar bularak bunları okuması sağlanabilir. böylece yayınevlerinin bu fazla ücretli kitapları satmaya başlayacağından ücretler fazla satıştan düşecektir.
veremeyen ise parası olmayan zihniyettir. ayıplanacak bir yanları yoktur, kaderleri budur.
Yanlış yolda olan insan topluluğudur. Kardeşim cebinde 5 lira varsa 3 lirasını kitaba vermekten çekinmeyeceksin.

Bu ülkenin en büyük kültür sorunu okumamaktır. Evet.