bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ortası ballı sütlü kremadan, üstü ve altı ince kekten oluşan atıştırmalık.
  "kinder süt dilimi"

  ayrıca (bkz: kinder pingui)
  1 ... a kare kok uc bolu dort
 2. 2.
  orijinali ''milchschnitte'' olan, almanya'da orta yollu marketlerde **, sekizli paketi 1,99 avroya satılırken(6 ay önce tabii), ülkemizde tanesi 1 liranın üstünde olan yiyecek. iyidir, hoştur; güzeldir de, bokboğazlı adamlar için, ''sigara altı'', ya da ''olum, ben bunlardan 20 tane yerim lan!'' kapasitesini geçmez. tabii, 20 tane sonrası,

  (bkz: şeker koması)
  2 ... faidelibilgi
 3. 3.
  dağıtım ağı genişlerse nirvanaya erişeceğim yiyecek. bir çok insanın "çocuk yiyeceği" gözüyle bakıp denemeyerek çok şey kaybettiğini düşündüğüm lezzet bombası.
  1 ... yumurtanin fircalanmams tarafi
 4. 4.
  tam bir şeker bombası.
  ... ekmek arasi
 5. 5.
  yaklasık bir ay boyunca civardaki tüm marketleri talan ettigim ancak bir türlü bulamadıgım, tam umudumu kesmisken bölümün kantininde görüp yumulduğum lakin beni hayal kırıklığına uğratmış ürün. bildiğin portakal tadı geldi kardesim bundan. bir hata var ama dur bakalım.
  bu arada arayışlarım sırasında bir market sahibiyle yaptığım geyikte bunu koliyle alan öküzlerin olduğunu da öğrendim.

  - abi iki koli getirdik herif birini aldı götürdü. e kalan kolinin yarısını da biz yedik.* kalan kısım da anında satıldı zaten...

  bir an herifin taşşak geçtiğini zannedip sırıttım... ama o sırıtmıyordu...
  1 ... ramirez
 6. 6.
  adı tadından az ama güzel olan aburcubur.
  ... feniletilamin
 7. 7.
  kinder'in türkiye'de patlama yaratan son ürünü. süt ve mamülleri bölümünde dolaplarda satılan bu şey acaip susatıyor adamı. fiyatının 1 ytl olması ayrı mesele.
  ... jetlag olmus barbunya
 8. 8.
  içinde portakal aroması olduğuna inandığım fakat içindekiler kısmında bunun belirtilmediği sadece aroma diye bir ibarenin olduğu ve de bu aromanın portakal mı değil mi diye merak konusu olduğu hatta bunun üzerine iddiaya girildiği kinderin lezzetli bir ürünüdür.
  -1 ... kele
 9. 9.
  italyan Ferrero firmasına ait çikolatalı şekerleme. Orjinali Kinder Milchschnitte yani süt dilimleridir.

  Ferrero, 1940'lı yıllarda italyan pastacı pietro ferrero tarafından özel bir kremanın bulunmasından sonra kurulmuş, daha sonra ürünlerini yurtdışındaki pazarlara da ulaştırabilmek amacıyla 1956 yılında Almanya'da şubesini açmıştır. Yurdumuzda da tanınan bir çok ünlü markanın sahibi olan firmanın en çok tanınan ürünleri nutella ve kinder süpriz yumurta'dır.

  alıntı : http://www.ferrero.de
  2 ... kizilmaske
 10. 10.
  yorgunken, soguk kahve kola karışımı ile beraber tüketildiğinde, yorgunluğunuzu alan güzel tatlı.
  ... conspirator