bugün

görsel
Kinim dinimdir.
insan sevmediği birine kin tutamazmış bilginize. Dikkat edin.
Benim.

Yapilan zerre hatayi da iyiligi de unutmam. Asla donup kotuluk yapmam ama bana yaptigini da unutmam.
Hem kendini, hem yakınındakileri zehirler.
Kimya bozar.
Hayat, bu insanla hoş ve huzurlu değildir.
Gitsindir, kendini bir yerlerden atsındır!
cahil insan işi. zaten konuşup çözebiliyorsun derdini nefrete ne gerek var. o kişiye kin duyacak kadar uyuz olduysan atladığın bişi vardır.
bana yapılan bir hatayı asla unutmam. kin bunun yanında devede kulak kalır.
Hayatı kolay kılmak yerine bir açık kollayarak yaşamak pek zor.
deve kini misali.
''Güçlü bir hafıza, ağır bir cezadır. Ve işin kötüsü, iyi anıları nadiren, kötü anıları sıklıkla hatırlatır.''
bir insanın herhangi bir davranışına sözüne karşı sinirlenip içinde gizliden gizliye intikam almak isteyen bunun için fırsat kollayan insan tipi.
Not: bazen en güzel intikam intikam almamaktır. karşı tarafa seni umursamıyorum mesajı verir ki bu his en güzelidir.
kişinin kendisini sevmediğinin göstergesidir.
zor bir durumdur insanı çoğu zaman içten içe tüketir ama yararı da dokunduğu olur hırs yaptırır. tükenmeyenlerden olma ümidiyle!
yeri geldiğinde olmaya çalışıp bir türlü olamadığım bir durum.
gerçekten lüzumsuz bir huydur.

eğer bir insan hata yaptıysa bedel ödetmeyin, o insanı hayatınızdan çıkarın gitsin, olmadı muhattap almayın.

çünkü bedel ödeteceğim diye kendinizi hasta sinirli uykusuz reflü vs. ederken ilgili kişi sağda solda sağlıklı bir şekilde fink atmaya devam eder. bu işin intikam alıp almaması var, doğru alamamak var, alsa bile karşı intikam doğurması var, kin tutarken çevreye atar yapması var falan.

velev ki intikam aldın hesap kapandı. kötü huy karaktere ait olduğundan kendisinde bir değişim gerçekleşmesi çok düşük ihtimaldir.ne huylu huyundan vazgeçer, ne de akıllanır.

o yüzden yormayın kendinizi yol verin gitsin.
(bkz: öfkeyle kalkan zararla oturur)
Olmasi gereken insandir
Senin dalını kiranin ağacını kökünden keseceksin ki bi dahaa kimse böyle bir seye cesaret edemesin.
ben bana yapılan hiçbi kötülüğü unutmadım mesela. punduna getirdiğimde o şahısların kuyruklarına basmaktan çekinmem.
Zordur. insanı yıpratır, yorar.
Kinci bir insan olmak sadece kendine zarardır. içten içe kendini yer bitirirsin. Ama bu demek değil ki yapılan kötülükleri unutmalıyız arada ince bir çizgi var onu sağlayan bir insan olmak daha iyidir.
bazen zor bir durum olsa da bazen iyidir.
her zaman için kötüdür. kin demek içinde biriktirmek demek. karşı taraf olayı unutur, hayatına devam eder sen ise kendini yiyip bitirirsin. o yüzden açık olun, içinize atmayın, kafaya herşeyi takmayın.