bugün

bir yerden sonra taşıp, önüne geleni geçeni sikecek insandır.
Bir süre sonra kendine hakim olamayıp en kırılmaması gereken, iyi niyetli insanı kıracak olan insandır.
Belki de bu sebepten kendi hayatını bombok eden insanlar vardır.
kendi bünyesini doldurmakla meşgul olan insandır. o bunye dolsun taşı toprağı sikecek.
Aptal insan türüne dahil canlıdır.
Kendini kıran insandır.
eğip, bükmeyi tercih ediyordur..

böylesi çook daha eğlenceli..
Kötü günlerinde yanında olan ,ama kötü gününde kimseyi bulamayan insan
Gerizekalıdır.
önemli olan çoğu zaman haklı ya da haksız olması değil kimsenin kırılmamasıdır ama bilmez ki yerinde söylemediği her söz belki nazikçe yapması gerektiğinde kırmadığı her insan için ruhundan bir parça kaybeder ama ruhu duymaz. kimseyi kırmama ilkesine kendisini de dahil etmeyi öğrenmesi gereken kardeşlerimdir.
kalbinde cam kırıkları vardır, nefes aldıkça batan, acı veren.
Kırılmak istemeyen insandır. Bunu bencillik olarak görmeyin. Bu aman tadımız kaçmasın ali rıza beycilik de değildir.

Bu kırdığı yerden kırılacağını bilen insan işidir.
Hep zararli cikan insan tipidir biraz kerizdir bu yuzden hic kiymeti yoktur.
Ben de kaçınırım bu durumdan.
Bir başka versiyonu için;
(bkz: hayır diyemeyen insan)
Ayrıcalıksız Hep kırılan insandır.
(bkz: baya baya ben)
Öküzün biri tarafından bir güzel kırılacak insandır.
Kimseyi kırmaz sonra bir bakar kendisi paramparça olmuş.
kırıla kırıla sonunda istemeyerek de olsa kırmayı öğrenen insandır.
şahsımdır ama damarıma basıldığında o kişinin yedi ceddine savaş açarım.
Kimseye hayır diyemezde bunlar. Hayır derse kendini kötü bir şey yapmış gibi hisseder.
Yaş olma sıkılırsın, kuru olma kırılırsın, tatlı olma yutulursun, acı olma atılırsın demiş atalarımız. Her şeyin orta kararı en iyisidir.
Gerektiğinde hayır diyebilmek mutluluğunuzun sigortası gibidir.
kesinlikle bu ben değilim ufak bir hatada karşıdakinin ruhunu cekip alıyorum, lanet olsun sonra ben de çok üzülüyorum.
Gerçek bir hikayedir..

Bu benim insanlara hayır dememin ardından gelen kötü insanım duygusu yaşıyordum acaba demesemiydim kırıldı mı darıldı mı.

Haydarpaşa askeri hastanesine gittim sene 2014 orada bizimle ilgilenen askeri bir doktor vardı derdimi anlattım valla bin soruya yakın bir test verdi al bunu çöz..

Ögleden sonra sonra gel dedi emredersiniz dedim çıktım.Ögleden sonra vardım bizim sonuçlar ne oldu demeye varmadan danışmaya komutanımız sizi bekliyor dedi valla odasına giderken üç kapı açıldı öyle bi ihtişamlı ben kıçı kırık astsubay olunca noluyoruz dedim.

Neyse girdim içeri paşam sen ne yaptın dedi bana ne yapmışım dedim niçin her şeyi bu kadar düşünüyorsun siktir et dedi kimin umrumda ne var bu kadar takıcak dedi kem küm ettim düşünmüyorum dediysemde yalanı bırak dedi..

Valla aslında sana tanı yazmam gerekiyor dedi ama iyi birine benziyorsun kafan bir şeye atarsa kafana bir şeyi takarsan işin içinden çıkamarzan geliceksin yanıma yoksa skrim dedi..

Emredersiniz deyip çıktım tabi ki o gazla düşüncelerimden kurtulmadım ama bir etken oldu sözün kısası bu bir piskolojik hastalık ve ciddi boyutlara varabiliyor benden söylemesi..

Edit: nick uyumu