bugün

odtü ve boğaziçinde elini sallasan yarışmaya katılmış birine çarpıyormuş.

imf yi amerikanın merkez bankası sanan hatun iyiydi.
odtülü elemanın arkadaşları ciğerci kedisi gibi gelmişler maşallah. ama çıkışta sağlam döverler çocuğu.
Boşa okumuşların işgal ettiği program.
Kenan Işık'ın sunduğu, " Kim Milyoner Olmak ister Yarışma Programı, "üniversiteli gençlere yaramayan bir yarışma programıdır. O kadar dirsek çürüt Türkiyemizin en ünlü üniversitelerinden mezun ol....Yarışmaya katl, ilk sorularda jokerlerini harca, sonra avucunu yalayarak çek git. Yine çok güldüm çoook.
şu anda bir taşın yarıştığı yarışma. aman yarabbi!
şu anda bir türk kızı yarışıyor.
an itibarıyla bir afet-i devranı ağırlamakta. siktir edin soruları.
afet görmeyenlerin afet zannettiği yarışmacıyla devam eden yarışma.

her sarışın mavi gözü arşa yükseltmeyin amk.

edit : sen yükseltebilirsin abi.
Yarı alman afet gibi bi kızın yarıştığı program.
sözlük yazarlarının bazılarının nefes alsa yeter felsefesinde olduğunu gösteren yarışma. abartmayın amk o kadar güzel değil.
bir afet-i evranın 30 bin lira kazandığı yarışma.
telefon jokerinde google kullanılan yarışma.
seyircinin yüzde ellisinin çağan ırmak'tan başka yönetmen bilmediğini düşündüren program. Yarışmacıyı yanlış yönlendirecekti deyyuslar. Iyi güvenmedi yarışmacı seyirciye de elenmekten kurtuldu.
dün "nereden geldiniz?" sorusuna "odtü'den" yanıtını veren ve 125.000 tl'ye "ideal" diyen elemanın ilk sorularda elendiği yarışmadır. şekilsin ya hııammınnaaa!..

sen sırf odtü'lü, bilkent'li falan diye bunları al, beni alma. bizimki üniversite değil anasını satayım. bize eğitim verenler de profesör değil. bi' onlarınki hoca, bi' onlarınki üniversite.

ayrımcısınız ulan!
dün akşamki bölümde son yarışmacının telefon jokerinin kayıtlara Google jokeri olarak geçmesi koparmıştır. hele telefonun ucundaki arkadaşın "bir saniye" deyişi koltuktan düşmeye sebep olmuştur.

http://www.youtube.com/watch?v=Fe-bcrFjnTk
Ailecek beğenerek izledğimiz bir yarışma . En çok yarışmacının yanında gelen kişilerin söylemleri güldürmektedir .

Anne : oğluma çok güveniyorum , her zaman başarılıydı onunla gurur duyuyorum .
Teyze : yeğenimle gurur duyuyorum . Doğumundan berri her özel gününde yanında oldum bugün ki gibi .

Ve Fransadan gelen arkadaşımız ilk soruda ; pireler berber iken develer nedir ? Gibi bir Soruda elenip bizleri güldürmüştür . Ne zaman izlesek hala muhabbetini yaparız .
--spoiler--
Beni de cagirdilar. 1500km uzaktan ucakla atladim gittim.önce birinci mulakat.100 kisi vardi en azindan. herkes bir umutla gelmis. görünce anliyorsunuz ki asil yarisma burda.ilk hayal kirikligi da burda basliyor.burdakilerden en fazla 10 kisi gececek bir sonraki tura.her hafta pazartesi sali böyleymis.yani kabaca haftalik 100-200 kisi cagriliyor ve aralarindan en fazla 10-15 yarismaci seciliyor. ilk turda sizi kabaca tanimak istiyorlar. uzun bekleme fasillarindan sonra bir bayan aliyor sizi iceri. nerden geldin, hedefin ne, kisa ve öz sorular.formu tasdikliyor bir nevi.yaratici olup heyecanlanmadan sempatik bir etki birakacak tipleri 2. tura seciyor.. ben de secildim.. 4 gün sonra 2. mulakata da.gittim...bu sefer yine en az 50-70 aday var. gelelim mulakata. önce yazili test.sizi yarismanin yapildigi salona aliyorlar.kücük 40 kisilik bir amfitiyatro gibi. yarismanin yapildigi koltuklari göreceksiniz..bence gitmisken bir oturup hatira resmi cekin...icimde kaldi en azindan onu yapmis olmak isterdim:) zor sorular vardi yazili testte.20 soru vardi.kdv kanunu ne zaman cikti, örümcek adamin düsmani kimdi, kizil maske nerde yasardi, ilk köprüyü hangi cumhurbaskani asmisti, porto rico nereye bagli, time dergisine kapak olan simpson karakteri hangisiydi , verdi nin bilmem ne operasininda kadin karakterin adi ne anlama geliyordu.. zor sormuslardi...aklimda kalanlar bunlar..bu arada hafizam da baya iyiymis:)

testten sonra tekrar bekleme salonuna gidis. sansliydik ki evlilik programlari o gun yapilmiyordu. bir saat bekliyorsunuz ve 10arli gruplar halinde yukari cikiyorsunuz. kapali eski bir makyaj odasinda bekliyorsunuz ilk mulakattaki gibi.sonra 4 kisilik gruplar halinde bir ön odaya daha aliniyorsunuz..hedefe yaklastiniz yani:) yapimcinin odasina macdonaldtaki servis gibi birer dakkalik aralarla girip cikiyorsunuz...icerde ne mi var: bir tripodun üstünde masaya konmus el kamerasi, 3 kadin... ve sizi cekiyorlar...yapimci kadinin form önünde sizi bekliyor...hizli bir sekilde bastan savarcasina test sonucun söyleniyor önce...sonuc ne olursa olsun önemli degil burda...sadece bir cümle söylemeniz bekleniyor.ben söylemedim.bilmiyordum..ama mesele burdaki bir dakkalik performansinizda...test sonucuna ilk yorumunuz yaratici olsun...sonra hedefiniz ne diye sordu...cok absürt bisey söyleyin...parasüt kursuna gitcem, dalgiclik sertifikasi alcam, timsah ciftligi kurcam ne bilim uydurun iste...yalanin dibi yok..ha bir de maymun gibi giyinin..saclar cali gibi olsun, kelseniz kovboy sapkasi takin, küpe halka mutlaka olsun, zaten tek yüzünüzü ve omuzlarinizi cekiyor el kamerasi...hatta isterseniz bülent ersoy gibi cicek olayina girebilirsiniz..burda olay su= en egzotik tip kim onu ariyorlar..test felan hikaye..nerden mi biliyorum? benle gelen öyle tiplerden ikisi hemen 2 gün sonra yaristi.biri 7500 digeri de 15 bin aldi.bense efendi tarzimla eve gidip avucumu yaladim.iki hafta icinde aranmazsaniz unutun dediler..aranmadim ama hala unutamiyorum:)

benden tavsiye kesinlikle siradisi olun...bunu yaparken de öyle yapin ki kendiniz bile inanin bu yalanlariniza...adamlarin aradigi tek sey reyting...ne bilim nihat dogan izleyin, ajdar izleyin biraz ilham alirsiniz:). ha buna deger miydi. bence degerdi..yarisamadim ama bicok sey ögrendim. eminim sizde ögreneceksiniz. en basta türk televiyzonculugunun ne oldugunu..en kaliteli bilgi yarismasinin arka planini cok iyi anlarsiniz..tipki lüks bir lokantada mutfagin halini gördükten sonra orda yemek yemenin icinizde biraktigi bulanti gibi bisey bu. tabi olan bizim cüzdana ve bi haftamiza oldu. istanbulda herseferinde 2 saat gidis gelis, metröbüs+taxi yeme icme vs. bunlari anlatmiyorum. tek kisi 4 gün iki mulakat sadece istanbulda gitgel en az 500 liraniz gider. biletlet oteller süslenme elbise felan derken en az bin binbes lirayi gözden cikaracaksiniz.. sansiniz mi: %5-10..kesinlikle daha fazla degil. en önemlisi özgüven ben herseyimle siradisiyim ve bunu bir dakkada hem gösterebilir hem anlatabilirim diyorsaniz buyrun gidin. bunu söylerken tekrar ediyorum..pisman degilim gittigime..kesinlikle bir ani olarak kalacak bende:)

Atveye nacizane tavsiyem: insan onuruyla oynayacaksaniz bunu baska türlü de yapabilirsiniz. yazik hadi benim durumum iyiydi..yarismaga katilcam diye ta adanadan, trabzondan, hakkariden bir umut deyip ailece gelenleri görünce icim yandi. bu insanlarin bir gururu var. reyting demek hersey olabilir sizin icin ama yiktiginiz umutlar yaktiginiz cüzdanlara yazik...cok aci bir olay...insanlar borc harc geliyorlar..orda yapilansa resmen askeriye gibi..dizilin siraya...sen gel sen git...olmadi...tamam kes....yaziklar olsun size.....
--spoiler--
23 Temmuz'da yayımlanan yarışmada bahçeşehir fen tek. mezunu, Boun'de işletme okuyan elemanın*
"barkodla satışı yapılan ilk ürün nedir?"* sorusuna doğru cevabı yapıştırdığı yarışmadır.**
bu aralar sorulardan çok yarışmacıların geçmişini dinlemekte ve arkadaşlarını görmekteyiz.gelen gidiyor efenim durduramıyoruz.
dekanın minyatürün ana unsurunu yok etmesi güldürmüştür.

http://tinyurl.com/ohwvr4y
An itibariyle* aykut kocaman terk yarışmacı bulunduran yarışmadır.
Adamdaki ruhsuzluk takdire şayan. Soru doğru çıktığında yüz ifadesinde en ufak bir değişim yok. Tepkiye tepki olarak doğan yarışmacı, başarılar sana.
ramazan bayramının kaç gün olduğunu bilmeyen bir arkadaş yarışıyor. başka bir ülkede yaşıyor olmalı. birazdan da heyecandan bilemedim derse ağzım açık kalacak.

edit: yok ya yazık kıza diğer sorulardan sonra kendimi suçlu hissettim. belki de heyecan fobisi vardır hem.
şu anda yarışan sakallı arkadaşa, 6 yaşında çocuğun zorlanmadan cevap verebileceği sorular sorulan yarışma...
arada bir taş gibi hatunlar yarışıyor ayrı bir zevk alıyorum. ha bir de arada saçını beyaza veya turuncuya boyatan beyaz tenli taş hatunlar geliyor onlar ayrı bir hoş.
babami katilmaya ilk sorudan elenmeye koktugu icin bir turlu ikna edemedigim izlemesi zevk veren bir yarisma.