bugün

bu akşam yeni bölümü yayınlanacak olan yarışma.
Güzel bir yarışma programıdır, faydalıdır. Bilmediğiniz sorular çıktığında yeni şeyler öğrenmiş olursunuz. Kenan Işık'ın sunması da yarışmaya ayrı bir renk katmaktadır. Bazen yarışmacılar öyle sorulara yanlış cevaplar verirler ki böyle şekilden şekile girersiniz. Olsun yine de izlenmeli...
Her zaman, katıldıgmda " 2 soru kendim bilsem, 4 joker de zaten var. Nerden baksan bir 15 bin alırım. Oh mis, öğrenciyiz sonuçta" diye yorumlar yaptığım, ama ilk soruda elenenleri görünce karamsarlığa düştüğüm, ayrıca sorularda daha önceye göre kıyaslandığında gözle görülür bir basıtlık olan programdır.
dünkü bölümünde cemre adında bir dünya güzelinin yarıştığı ve kim bu hatun yorumlarının tarafımdan yapıldığı yarışma programı.
an itibariyle kırmızılı bir nonoşumsu bir yarışmacı var. ergen midir nedir ?! gülmüyorum ben.

kıza yazık lan.
An itibariyle ağzına ıslak odunla vurmak istediğim, fransız lisesinde okuyan, salak bir sevgilisi olan birinin yarışmakta olduğu yarışma.
an itibariyle insanların "salihli" hakkında kötü izlenim edebilmesine sebep olacak bir topaç yarışmaktadır.yazık lan salihliye.
şu an yarışmakta olan hippi kılıklı eleman kenan ışık'ı çıldırtmakta. bırak kenan ışık'ı ben çıldırdım burada.
hiç düşünülmeyen yanıtı alan sorudur.
Yarismacilariyla sanki evleniceklermis gibi tipini vs. elestiren yazarlarin yorumladigi yarisma. zaten en fazla on dk goruyosunuz bi yarismaciyi kasmayin bu kadar.
her soru serisinde yarışmacıya baraj öncesi en az bir iki tane "joker harcasın" sorusu sormaktan vazgeçmesi gereken yarışma. zaten baraj sonrası yeterince kazık, bırakın da millet jokerleriyle gelsin. yine de bir kısım harcayacaktır mutlaka ama, en dişli yarışmacılara bile baraj öncesi mutlaka en az bir joker kaybettirecek kazıklıkta soru soruyorlar. yıllardır yayınlanıyor, bırakın büyük ödül alanı görmeyi son soruyu göremedik daha. şurda iki ay sonra kıyamet kopacak amk, neyin peşindesiniz.
en büyük ödülün 1 milyon tl olduğu ve 1 milyonluk soruyu çok merak ettiğim yarışma.
15 binden sonraki sorular arada cok kek olabiliyor cidden.

Suan 60 binlik, unlu popcularin gercek adlariyla ilgili bir soru var mesela.
Isimlerde yunanca bir erkek ismi gecmektir.
George micheal in yunan oldugu cok bilinen bir sey. Ben cok cok geoge m dinleyen biri degilim Ama biliyorum cok net bunu. Kontrol etmedim ama george un oldugu sik dogrudur yuzde 95.
şuan çıkan yarışmacı sallabaş dudakyala yı tebriklerle sunuyoruz.
şu an çıkan sarışın ablanın ağzına ve mimiklerine kürekle vurmak istiyoruz. başarılar.

edit: elendi, şükür ya rabbi. *
Arabalara konulan süs kopeklerini hatırlatan yarısmacıyı iZlediğimiz program.
az önce arpası az geldiği için torbasını atmaya çalışan bir yarışmacı vardı ki, şükür elendi.
(bkz: gözde umay dalkalı strikes back)
Boyle salaklarin da katilabildigi yarisma.

http://videogaleri.gazete...Oyle-bir-soruda-elendi-ki
yarışmacıları özellikle seçmece mi yapıyorlar, bilmiyorum artık. adama almanya'daki kocakarı yazı, abd'deki kızılderili yazının türkiye'de hangi anlamda kullanıldığını sorar(cevap pastırma yazı), eleman telefon jokerini kullanarak türkiye'deki jokerlerini değil, almanya'dakini arar. başka birisi telefonla soru sorar, karşısındakine şıkları söylemez. hakkaten fazlasıyla garip tipler çıkıyor yarışmaya.
özellikle bilgisiz insanları yarışmacı yaptıkları izlenimi veren program.
kenan ışık'ta zorla sunuyormuş gibi bir hava var. keyif almıyor sanki.
sabahattin ali cevabını bildikten sonra kendi kendime mutlu oldum. en azından şiirle boşuna ilgilenmemişiz.
edit:fuzuliyi de bilir enaniyette tavan yaparım.
erol günaydın'ın sesini duymak mutlu etmiştir.
genelde ilginç insanların katıldığı ve her bölümün vapur sireni ile bittiği yarışma.