bugün

'ne kadar yesem de kilo almam ben.' deyip hafiften kilo alanlar için geçerlidir:

sabah böyle domatesli, zeytinli, peynirli (kıpırdayamayacak kadar değil, aç hissettirmeyecek derecede) kahvaltı; öğleye doğru da ceviz tarzı tok tutabilecek besinler yenilecek.

öğlen bir dilim ekmek( kepek ya da çavdar ekmeği tercihen) çorba, normal porsiyondan daha az et ya da sulu yemek olabilir.

öğleden sonra bitter çikolata, hafif sütlü tatlı, meyve, meyve suyu( asitli içecek yok) olabilir. unutmayın hepsini aynı gün değil, her gün birini tercih edeceksiniz.

akşam en geç 8'e kadar salata, balık ya da çorba tarzı bir şeyler (ekmek yok). alkol alacaksanız da şarap, viski tarzında bir şey olsun hem ağırlık katar. biradan mümkün olduğunca kaçın.

mutlaka su, su, su. çok sevmesem de başım ağrıdığında yeterli su içmediğimi fark ediyorum. hem canlı hem kısmen de olsa tok tutuyor.

bu tarz beslenmeyi - arada kaçamaklar olsa bile tamam bira da kabul - devam ettirdiğinizde sağlıklı, mutlu, zayıf diye tabir ettiğimiz insana yakın olursunuz.
öncelikle belirteyim bu yaptıklarımla şubat'tan beri 20 kilo verdim *.

hani üç beyazı hayatınızdan silin diyorlar ya, silin abicim. şekerden başlayın ekmeğe kadar hayatınızdan silin bunları. tabi sadece beslenme ile olmuyor bu işler. gideceğiniz yer yürüme mesafesi ise yürüyün, gidin bir spor salonuna yazılın. hemen kilo vermeyi beklemeyin. sabredin, başarın *. hadi ben kaçar akşam koşusuna.

not: alkolü abartmadan için.
kime verirseniz verin ama bana vermeyin.
sabah kaldığınızda ilk işiniz sıçmak olsun 1 ayda kilo verirsiniz.
peşin edit: ayarını kaçırmayanları tenzih ederim.

kadınlar için; makyajınızı tadında bırakmayı yada silmeyi deneyin.

(bkz: yüzündeki makyajı sildiğinde zayıflayan kız)
sözlük başından kalkın gerisi gelir .
17 kilo vermis biri olarak konusuyorum forrest gump filmini izleyin ordaki run forrest runnn repligini kendinize uygulayin tek yapmaniz gereken aksam 1 saat kosmak. 2 ay kola icip tatli yemeyin olmezsiniz amk.
saat sekizden sonra yemek yemeyin.ekmek,şeker ve tuzu azaltın ve düzenli egzersiz yapın.
azim sevgili kardeşlerim azim.... şöyle ki; bundan yaklaşık 50-55 gün önce tartıya çıktığımda, sanki dünya başıma yıkılmış altında kalmıştım... kilolu olduğumu zayıflamam gerektiğini biliyordum ama kaç zamandır korkumdan tartılmıyordum sanki tartı kilolu olduğumu tescilleyecek tek aletti kafaya bak amına koyayım. neyse tartı tam 106 kilo 700 gram olduğumu gösterince '' senin ananı sikerim lan '' diye bağırdım. moralim öyle bozulmuştu ki ağlayacaktım nerdeyse... hemen o esnada elimde olan ve yarısını yediğim dondurmayı yere fırlattım ve karar verdim zayıflayacaktım.
günde yaklaşık beş litre tükettiğim kolayı kestim, çok fazla miktarda çay içerdim ve şekerini de bol koyardım ve çaya attığım şekeri de kestim,
ekmeğe gelince çok fazla ekmek tüketirdim günde 500-600 gram onu da kestim, ilk on gün semizotu salatasıyla beslendim, iğrenç bişey amına koyayım sonra pantolonlarım fark edilebilecek şekilde bol oluyordu kemeri bir tık geriye taktım on günde. bu beni hem mutlu etmiş hemde kilo vermek için motivasyonumu arttırmıştı sonraları semiz otu salatasına hafif sebze yemekleri ve çorbalar ekledim ve şu ana kadar yaklaşık 16 kilo vermiş durumdayım ama açlığa hala alışamadım geceleri mutfağın kapısını kitletiyorum valide sultana, kendimden eminin yemem ama belli mi olur amk. hele kola seni icad edenden allah razı olsun dünyanın en güzel içeceği burnumda tütüyor insanlar içerken kokusu geliyor buram buram... şekersiz çay gerçek çaydır, esas tiryaki şekersiz içer çayı... diye bik bik ötenlerin burdan rize'ye kadar amına koyayım bi sike benzemiyor işte şekersiz çay... ama yılmak usanmak yok yola devam kurban bayramına kadar.
her sabah maydanozu haşlayı içebilirsiniz. çok güzel ödem atmaktadır(tadı kötü olabilir). ayrıca şekeri azaltmalısınız. yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız.
babanenizle aynı evde yaşamayın, annenizi uzun süreli tatile gönderin yoksa onlar yediriyo size kocaman porsiyonları birde ek olarak evdeki neti kesin yoksa oturuyosun başına herşeyi
erteliyorsun. bi spor salonuna 6 aylık peşin ödediğinizde sırf paranız yanmasın diye devam da ettiniz mi tamamdır.
yemeyin lan ye ye şiştiniz.
boğazınızı tutun kızlar. keşke büyük harflerle yazabilsem.
-akıllı tüketin akıllı. internet diye bişey var girin araştırın karbonhidrat nedir, protein nedir, şeker nedir, yağ nedir, nasıl sindirilir, hangi besin türü önce emilir, hangisi enerji olarak depo edilir ne nedir, ne değildir önce bunları kendiniz öğrenin. kendiniz öğrenmediğiniz için, ezbere beslenme proğramlarına uymaya çalışıyorsunuz ve beceremiyorsunuz, zor geliyor, halbu ki doğru bilgiye siz ulaşsanız, ne kimsenin vereceği akıla ne de vereceği yemek listesine ihtiyacınız var. yahu adam gelmiş diyor 'sabah 1 kilo baklava yedim enerji verir başka da gün boyu bişey yemicem' diyor. ne yediğini bilmiyor ki vatandaş. öbürü anlatıyor 'gün boyu sadece şunu yedim de bilmem ne yaptım' yahu ne kadar az yersen o kadar zayıflarsın diye bişey yok! yediğin şeyin içeriğine bağlı.
kararlı olun, pazartesi başlayıp çarşamba bırakmayın.
bir kere su içsem yarıyor lafı yanlıştır. ekmek yemiyceksiniz. tatlı yemiyceksiniz. hamur işi yemiyceksiniz. günde iki öğün yeter. şimdi bu ne insanlık işi değil falan diyenleri duyar gibiyim ama bende geçtim bu yollardan. 70 kilodan 46 kiloya düştüm. hem pastamı yiyim hem zayıflayım yok öyle şey. biraz realist olmak lazım.
az yiyin, spor yapın (daha kendisi yapamıyor).
alkol almayın, burası çok önemli.

gece yemeyin.

3 öğünü aksatmadan yiyin, akşamı mutlaka saat 8'den önce yiyin.

''aç aç yatılır mı amına koyim ya du bi dürüm yaptırıym şifa olsun'' kafasını bırakın.

kızartmalardan uzak durun.

bu kadarı bile yavaş yavaş inceltir sizi. daha fazlası için pm atın anlatıym.
sevişin. acayip zayıflatıyormuş. ben diyenlerin yalancısıyım.
yürüyün. cidden hiç yürüme şansım yok diyorsanız bile 3-4 durak önce inip eve yürüyün. evden çıkınca 3-4 durak sonra otobüse binin. gün içinde kurabiye piskevit bilmem ne bunlardan uzak durun. akşam yemeğini hafif geçiştirin. hatta mümkünse haftanın 5 günü salata ve meyveyle geçiştirin. ayrıca sürekli tartılmayın. günde 2 kilo verip 1 haftada 14 kilo veren insan yok. ayda 1 tartılın. sabırlı ve zayıflamaya konsantre olun. günde 3-5 litre su için. ramazanın başından beri 10 kilo verdim hala da bu yolla ilerliyorum. önce-sonra fotoğrafı yapıp face'e atıcam sonra karşısına geçip bir ufak rakı içicem. alkolde almıyoruz çünkü bu rejim sırasında.

edit: ayrıca 1 kürdan kadar sosis bir sigara paketi kadar havyar diye başlayan rejimleri siktir edin. öğle yemeğinde önünüze gelen canınızın çektiği herşeyin tadına bakın ama nefsinizi köreltecek kadar. bir koca kadayıf yerine sadece 1-2 çatal alın. siz kilo alacağınıza çöpe gitsin mk düşünmeyin.
3 beyazdan uzak dur. Az ye az aygır gibi söylemlerde bulunulabilir.
görsel
uzun yola çıkacaksanız uçak yerine otobüs kullanın.
hayvan gibi tıkınmayı bırak yeterli!
Hareket et. Su iç. Az ye.
güncel Önemli Başlıklar