bugün

Kilo vermek hem zor hem zahmetli öğle yemeğinde yoğurtla eti form’u karıştırıp yiyorum.
kilo vermek, kilo almanın önünde diz çöker tövbe ister.
kilo almak inanılmaz zordur. kilo vermek mantık olarak kolaydır, bazal metobolizmanızın ve günlük eforunuzun harcadığı kalori mitarının altında kalori alımı sağlamanız durumunda kilo verirsiniz. kilo verirken zor olan, kas kütlesi kaybetmeden, yağ kütlesininden kaybetme kısmıdır.

kilo almak ise, bazal metobolizması inanılmaz hızlı olan kişilerde ne kadar kalori alırlarsa alsınlar muazzam zorlayıcı bir durumdur. bir çok spor salonunda kilo alma sorunu yaşayan tonla insan bulunmaktadır.

sağlıklı olan ise, terazi üstünde görünen rakamdan ziyade, kitle endeksinizin doğru olmasıdır.
Metabolizma işi diye Tıbbı fakat sapına kadar geçerli bir cevap vereyim başım dik anlım ak çıkıp gideyim bu başlıktan.
Almak daha zor.

Benim 1 dk hareket etmem yeterli gram vermek için.

2 adımda 300 gram gider mi?
80 kilo oldum ama kesinlikle bencede almak zor...
Bana göre almaktır. Akşam 12 de bir ekmek yiyip yanında da kuzu tandır yersem üç kilo veriyorum. En iyisi ben yemek yemeyeyim belki kilo alırım.
istediğini istediğin miktarda yiyip içip diledigin kadar hareketle sabit kalmaktır bence.
düşüncesi bile güzel.
fesatlar için kilo almak, kalbi temizler için vermek zor. ne demişler ;

fesat adam et tutmaz !