bugün

kemal sunal filmlerine yapılan söz ve sahne kesintileriyle tv.'de seyretmesi eski tadı vermiyor.doyasıya gülmek ve keyif almak için ya internetten ya da cd yaptırılıp seyredilmelidir.ben ikincisini yaptım.
dönemin ve coğrafyanın durumunu yalınlık ve gerçekçilik ile anlatan nefis bir film.

bu suyun esansı eksik ağam

görsel
yılların eskitemediği efsane film.
Baslayan film kibar feyzo degil sefil bilo. Kesin bilgi yayalim.
başlayan film sefil bilo değil banker bilo. kesin bilgi yayalim.
"CHP’nin hükümet kurma olasılığı, Atınç ile Ersan’ın geriden oyun kurma olasılığından daha yüksek. "

Sözlerinin sahibi efsane Beşiktaşlı futbolcu.
Faşo nedir lo? Bilem böyle puşt gibin ibne gibin bir şeydir repliğiyle beni güldüren film.
ana fikri vermiş, gerisini bize bırakmıştır. film çıktığı dönemi oldukça etkilemiş olmalı. günümüz şartlarıyla film pek uyuşmamaktadır ama bu iyi bir film olduğunu değiştirmez.
gülerken düşünmek istemeyen ergenlerin orda burda yihhaa ne kadar komik lan agam gizlar azdi falan süpersonik komik dedikleri film. ama aslında özgürlük, demokrasi ve insan haklarına vurgu yapıldığını alamayacak kadar da derin bi film. ama yinede neden feyzo?
çok özet ve net bir filmdir.

feyzo kendinden daha zenginden, hatta sahibi olacak kadar zengin olan ağadan adalet ister; alamaz.

ağadan da büyük hakimden, devletten adalet bekler; yine alamaz.

itilir, kaklılır, hor görülür, örselenir.

ağayı vurur.
kemal sunal ın açık ara en iyi filmi.
An itibariyle star tvde rahmetliyi sevenler izlesin belki yirmi olur bu. E.k.k. ağam
Sen ne diysen sekine kadın biraz daha dursak o bizi üfler , veya sen gelme ulan ayı . Allah rahmet eylesin kemal sunal usta.
türk sinemasının en politik filmlerinden biridir.
şu an starda restore edilmiş hali yayınlanıyor. medeniyetin gözünü yiyem. eskiden çamur gibi izlerdik şimdi cam gibi görüntü. filmi daha lezzetli bir şekilde izliyoruz daha keyif alıyoruz. film 10 numara filmmiş de haberimiz yokmuş.
Kovimisen ağam?
Kovmirem ula kovmirem !
Şu an star'da yayınlanan efsane.
Şener şenin koşması günümüz komedi filmlerin dahada fazla güldüren Yeşilçam klasiği film.
(bkz: sen gelme ulan ayı)
bugune kadar yapılmış en işçi dostu film. solcular bu kadar başarılı olamadı.

-gurban benimki niye eskik.

+onlar sendikalı

-bende harranlıyam
Milyon kez izleyip sonunu getiremediğim film.
Şu an Anadolu yurdum kanalında yayınlanan efsane Kemal Sunal filmi.müjde ar Kemal Sunal ın bu filmde çok yakışıklı olduğunu söylemekte.ilyas salmansa film bile olsa Güloyu feyzo nun alması zoruma gitmiştir demiştir anılarında.ağalık düzenin harika eleştirildiği filmimiz.özellikle Adil'e naşit ve ihsan yüce mükemmel oynamışlar Şener Şen dışında.harranlıyım repliği Zaman Zaman espri konusu olur sendikasızlarda.
Kibar feyzo proleteryanın, burjuvaya başkaldırışını anlatan bir filmdir*.
Asırlar geçse de izlenecek film, bu zulüm bu topraklarda sürdükçe.

Atıf YILMAZ A tesekkurler.
ezilen köylü ve işçiyi çok güzel anlatan komedi filmi. her dönemin filmidir.