bugün

çok yürekten kişisel bir istek. bakın bende sigara tiryakisiyim ve yaptırım olmadan bırakamam gibi. günde 50 tl sigaraya vermek ayda 1500 tl ederki bu çok zorlar dolayısıyla daha az içerim hatta bırakırım. bence devlet bunu yapmalı inşallah yapar.
iradesiz yazarın bencilce isteği.
sen sigarayı bırak diye günde 50 tl veririz kardeşim tamamdır.
o zaman pkk savaş uçağı alır.
bandrollü sigara alırız, net.
bankalar sigara kredisi vermeye başlar.
hükümetin berbat politikasını kabul edilebilir bulan bir istek. insanlara sigarayı bıraktırabilmek için onların paralarının sigaraya yetmemesini sağlayacak bir ortam oluşturmak, insanlara paranız yetmiyorsa içmeyeceksiniz kardeşim demek bence andavallıktır. çık başka yöntemlerle bıraktır bu zıkkımı. mesela çok zengin bir adam da bırakmalı çok fakir de.
paradan daha önemli bir yaptırımın olduğunu zanneden ama ne olduğunu söylemeyenlerin karşı çıktığı istek. arkadaş mal canın yongasıdır. ha cana az değer veriyoruz ama ayda 1500 tl sigaraya verceksin desinler bakın ne yapıyorsunuz. devlet halkının sağlığı için faşistlikse faşistlik bunu yapmalı.
devlet paket başına 46 tl 50 kuruş vergi kazanacak demektir.

herkes tütün sarmaya başlar sanırım böyle bir şey söz konusu olursa.
sigaranın paketi 50 tl olsaydı terörist köpeklerin her biri elinde roketatarlarla şehir merkezlerini basardı.

fakat tam tersi olma ihtimali de yüksek. sigara pahalı olduğundan kimse sigara almaz, herkes tiryakilikten çıkar böylece pkk türkiye' den çekilirdi.
devlet halkının sağlığı için faşistlik de yapmalı diyerek savunanlar oluyor. o mantıkla fastfood da halk sağlığı için önce obezite sonra da kansere kadar götüren bir tehdit o mantıkla da atıyorum burger king ürünlerine vursun vergi zammını. sticKhouse menü'yü, hani şu herkesin bayıldığı, 80 tl yapsın. amaç halkın sağlığı ya.
bir musibeti önlemek için zam silahı kullanılması normal karşılanmaya başlandıysa, o vakit mısır şurubundan yapılan şeker gibi gdo'lu ürünlerin de fiyatları 10 kat artırılmalıdır. bu ürünleri, sigara tiryakileri gibi sınırlı bir kesim değil, herkes, çoluk, çoluk, hamileler ve ihtiyarlar da kullanmakta ve zarar görmektedirler. bunların zararlarının sigaradan az olduğu söylenemez. o halde, forza akp !
kurbanda pakete gireriz artık.
devlet halkının sağlığını korumakla yükümlüdür. gerekirse sigarayı yasaklayabilir ama bu insan haklarına aykırı gibi salakça bir tepki görür. arkadaş tiryakiyiz işte hastayız öldürüyor bizi ve bile bile içiyoruz 50 tl olsun bakalım içecek miyiz?
bir iç geçirme meselesidir.

keşke diyerek iç geçiriyorum bende, ciddi sigara kullanıcısıyım, çok ciddi içerim yani. kimse sigara bulamazken milletin karşısına geçip ağızlarından salya akıp elleri titreyen embesiller karşısında fosur fosur içmek istiyorum.

neden mi?

insanlar zehirlenmesin. sigara ne kadar pahalı olursa alım gücüyle orantılı olarak o kadar az insan sigara kullanır.
ben, amcamı sigaraya bağlı kalp krizinden kaybettim çünkü.
bir karton davidoff light aldım lan ben o paraya bugün...devlet paketi 50 tl. yapar. sonra kaçakçıların 100bin paket sigarasını yakalar. gazeteler, haberler duyurur. ama arka yoldan 1 milyon paket geçer. kaçakçıya giden paranın vebali de o zammı yapan ibnelere kalır. 2x2=4