bugün

ismail yk dır.
bu dünyada sevilenin değil sevenin mutluluk getireceğini bilmeyen insandır. bu topluluğa kısaca tüm dünya diyebiliriz.
seven degil, ciken yaranır tabirine, uyan insandır.
(bkz: sevilen nankörse seven ne yapsın)
4 s kuralına uyan insandır.
gönlünü gün edeni sevmez sevda
ister hep onu üzeni
her ona kucak açan olmaz fayda
bekler hep onu sileni
Hep onu sevmeyenleri severek
Hep onu sevenin gözlerinden
Kalabalıklara kaçarak
Karışarak toplumcu gerçekçi yalnızlıklara.

(bkz: Yılmaz Erdoğan)
sevdim sevilmedim
seveni sevemedim
canımdan böyle bezdim

diye ağıt yakabilecek olan insandır. kafasını o duvar senin bu taş benim dolaştırır.
aşk herzaman karşılıklı gelişemeyeceği için hiç de anormal olmayan bir durumdur. sırf sevildiği için nasıl birine aşık olmaya kendini zorlayamazsa insan, sırf kendinisi sevmiyor diye birine aşık olmaktan da vazgeçemez.

uğruna yakacaksın, yıkacaksın mevcut düzenini darmadağan edeceksin, ne sevenin kalacak ne namına üzülenin ki biz ona aşk diyelim. haa tabi delikanlıysan bir de bunların hepsini miniminnacık bir umut ışığı bile olmadan yapacaksın.
kendine de kendini sevene de acı çektiren insandır.
* (#4137603).
(bkz: her şey çok güzel olacak)

--spoiler--
sen insan değilsin biliyor musun sen insan suretinde bir hayvansın
--spoiler--
4s kuralında sikilen tarafdır.
platonik aşkın acımasızlığıyla tanışıp, yanıp yanıp kavrulacak olan insandır.
herkesin artik ezbere bildigi bir tuzaga görerek, bilerek, isteyerek düsen gerizekalidir.
gönül dediğimiz söz dinlemez, mantık aramazın; menfaatçi olmadığını gösterir durumun insanıdır...
murphy yasaları'nı iştirak eden insandır.
kayser sozer'in deyimi ile; (bkz: vereni küçümseyip vermeyenin götünü kaldırmak)
elde etme iç güdüsüyle yanıp tutuşan insandır. onu elde ettiği zaman başkasını elde etmek için onu da bırakacak kişidir. psikolojik sorundur bana göre.
tam bir ham salaktır.
gönlün boka konan tarafındakilerdendir de aynı zamanda.
her insanın en az bir kere yaptığı sonrasında köpek gibi pişman olduğu durumdur derim. mantığı yok değildir aslında,böyle durumlar olmasaydı kadri kıymeti,ilahi adaleti anlayamazdık. işin pratiği bu ya işte acıyı da pratiğinde barındırıyor. teoride sorun yok.vesselam..
insanlığın %89,6 sı.
(bkz: ben bu aşkın ızdırabını)
(bkz: deveye diken insana siken yaranir)
kendisini seveni sevmeyen kendisini sevmeyeni seven insandır.