bugün

çoğu insanın baş etmek durumunda kaldığı kulaklık bu. ne kadar rahat ve geniş bir yere koysanız da müzik çalarınızı; bu kulaklık adeta yemin etmişçesine döner dolaşır durduk yere, rahat batıyor çünkü, ve kendine bildiğin gemici düğümü atar. bir hevesle müzik dinlemek için elini attığında da eline yumak haline gelmiş bir kablo yığını geçer. imkansızı zorlayan ve olmadık yerlerden atılan düğümler bir yerden sonra sinirini bozmaya başlar ve aklına gelen bütün küfürleri etmeye başlarsın. alıyor götürüyor yemin ediyorum bütün müzik dinleme hevesimi. benim istediğim şu:

(bkz: birbirine karismayan kulaklik)
Bi de bunun bilgisayar kasasının arkasındaki kabloların yaptığı vardır. o daha sıkı bir düğümdür. Açana kadar deli olursunuz ve en sonunda sinirlenip bütün takılıları çıkartıp tek tek ayırıp tekrar yerlerine takarsınız. 2-3 gün sonra tekrar bakarsınız ki sanki hiç düzeltmemişsinizdir. aynı düğüm yine vardır.
çözmek yerine kesilmeyi hakeden kulaklıktır. insanı sinir eder, uyuz eder, mahveder.
(bkz: gıcık şeyler)
gece müzik dinlerken uyuya kaldıysanız boynunuza dolanan kablonun almış olduğu hal.
benim kulaklığımın ta kendisidir. ****
rahatlıkla bir gemide iş bulabilir.

(bkz: espri! kendimi kirlenmiş hissediyorum)
~~çözene kadar canım çıkıyor lan, dedirten olaydır. En kalitelisinden en ucuzuna kadar , hepsinde görülür.
evrim geçirmiş kulaklıktır.
nasıl o hale geldiğini hala anlayamadığım kulaklıktır. ya özenle doluyorum, güzelce çantama atıyorum hani çok sarsılacalacağı bir yere de değil ama çıkartıyorum yine düğüm yine düğüm. dinlemiyorum lan diyorum sonra. kulaklığa tripler falan.. bu da böyle bi anımdı. *
müzik çalarımla ne zaman müzik dinlemek istesem beni uğraştıran kulaklıktır.
görsel
eğer birde başka şeyler ile düğüm olmuşsa insanın sinirlerini derbeden kulaklıktır.
kulaklıkların uzaylı olduğunun kanıtlarından biri de budur. ortadan kaybolmalarını hadi yedik, hadi biz koyduk da bi' köşeye unuttuk diyelim, e düğümü de mi biz attık?

kulaklıklar cebren kulaklık yapılmış, müzik dinlemimize karşı olan olgulardır. zaten kulakta bile durmuyorlar sürekli düşüyorlar, "hayır istemiyorum, müzik dinleme" demenin en açık hali afedersiniz.
kulaklığımın şarjı bitince hemen kablolu olanı alırım elime. şarj derdi yok mis gibi. toplu taşımada da sürekli bulundururum. çünkü yanıma mutlaka geviş getiren bir salak oturur. mazallah kulaklığımın şarjı biter de yedeğini bulamazsam olay çıkarırım.