bugün

en çok türkiye'de görülen, müslümanlığın gerekliliklerini bilmeyen insanların yaptığı davranış. oysa ki, hz. muhammed bile dinde zorlama yoktur demiştir. müslümanlık, hoşgörü dinidir ve bazı insanların " müslüman yapıp sevap kazanmalıyım " düsturu ile hareket etmesi sonucu ortaya çıkar ve diğer dinlere mensup insanları ötekileştirir.

edit: eksileyince allah size ekstra sevap point vermiyor.

edit2: amk sanki hep müslümanlık diyoruz. bunu yapan hristiyan, musevi bir sürü dine mensup insan var. ruh hastası mısın direk ateist diye damgalıyorsunuz lan.
o zaman kişilere neden kafir diyorsunuz diye sorarlar arkadaş!.
ve böyle cevap verir...
müslüman, yaşayışıyla dini tebliğ eden insandır. yalnız "emri bil maruf" vardır. efendimiz ebu cehil'in kapısına bile 40 kere gitmiştir.
fanatizmin değişik bir versiyonudur ve bu fanatizmin farklı çeşit ve boyutlarına türkiye de çokça rastlanır.
bağnazlıktır. bir şeye körü körüne inanmaktan başka bir şey değildir.
(bkz: kendi inancı dahil hiç bir inanca saygı duymamak)
hoşgörü sahibi olmayan kişilerin yaptığı olaydır.
ayrıca;
'' ben deistim ayakları yapıp sadece Allah'a inanıyorum senin dinin fıss'' diyen tiplerin saygı beklemesi sadece aptallıktır.
"ateist birinin allah ile alay etmesi" buna bir örnektir.
"ulan inanmıyorsun bari, bizim inancımıza, ibadetimize saygılı ol" demek gerekir.
bence köşeye sıkışması ihtimalini ortadan kaldırmak için direkt olarak saldırıya geçer.
ya da karşısındakine kabak gibi ortada duran şeyleri görmediği için saldırır.
sözlükte en çok yapılan şey.
lafa gelince diğer inançlara hoşgörümüz var deyip uygulamaya gelince de tam tersini yapmaktır. Müslümanların ateistlere uyguladığı ve karşılık olarak aynı davranışı görmeleridir.
başkalarından da saygı beklememektir ki bu cehalettir.
bazı inançların hakettiği gerçeğini göz ardı etmeyelim. mesela yahudilerin inançlarına gelin saygı duyun hadi : bir yahudi başka bir yahudiden faiz almaz ama diğerlerinden faiz almakta bir sakınca yoktur. bunun gibi nice götten uydurma şeyleri vardır kendinleri üstün görürler diğer insanları öldürmek dahi onlara yanlış gelmez. bu amerika gibi değil amerikan halkı ne olursa olsun gene de savaşta mutlu olmazlar savaşın bitmesini isterler ama yahudiler savaştığında halk da mutlu olur. unutmayın ki gazze'de insanlar bombalanırken yüksek bir tepeden israil halkı izlemeye gelmiştir eğlenmişlerdir. savaş turizmi denmiştir buna. hiç birine saygım yoktur. kahrolsunlar yansınlar ve yanacaklar da.
ülkemin muhafazakar yapısını çekemeyen bireylerin serzenişidir. her ne kadar kanunlarımıza "laiklik" ibaresi dayatılmış olsa da bu ülke müslüman bir ülkedir. ve bu müslüman ülke tebliğin ne demek olduğunu da bilir. anlayın artık be arkadaş. bu milletin mayasında iman vardııııır! kaçışı yok.

gayri müslimlere zaten dokunulmuyor ülkede. o konuya girmeye hiç gerek yok.
görsel
işte Bizim sorunumuz tam olarak bu dostum.
inanç diye kastettiğimiz şey sadece dinden ibaret olmamalı.