bugün

kendi entryni tanıyamama hadisesidir...karşına geldiğinde vay lan bunu ben mi yazmışım, helal olsun ya da bunu nerden uydurmuşum şeklinde zühur eder...
-anaa hangi mal yazmiş lan bunu hehee *
-hasss.. ben yazmısım nan tuh. ben o zamanlar bu kadar malmıymısım. sil hemen sil. *
kendine inanamamaktır. hayır ben bunu yazmış olamam, burda bi yanlışlık olmalı. *
herhangi bir sanal platformda gerektiğinden çok kalınınca yaşanılan durumdur. tadında bırakmak en iyisidir.
saçma sapan bir ruh halinde girilen entrye normale dönünce şaşırmaktır. *
zihninde bi rçok ayrı fikri barındıran kişiler unutur ne yazdıklarını, yazını tanımaya bilirsin ama düşüncene fikrine aykırı geliyosa daha önce yazdığın entry hep değişiyodur bakış açısı insanın olaylara.
aylar önce girdiği bir mod sonrasında yazdığı yazı ile karşılaşan kişinin verdiği tepkidir.
çok işe yarar aslında bu durum. kişinin kendini tanımasına ve anlamasına yardımcı olur.

değişimin biz farkında olmadan nasıl bir yol izlediğinin kanıtıdır.

kimi zaman "vay be ne yazmışım", kimi zaman da " bu ne ulen, ne malmışsım ha" dedirten durumdur. ama ortada bir gerçek var ki o da yazanın aynı kişi olması.
yazılan entry'yi, aradan geçen uzun yıllardan sonra tanıyamamaktır.
bazı yazarların sık yaşadığı olay. Ben şahsen kendi girdilerimi sonradan okuduğumda çok kötü buluyorum ve bu soruyu soruyorum. Anlam bütünlüğü yok, cümleler bozuk...
entrylerin, kasma isteğinin dayanılmaz bir şekilde dürtmesi sonucu, çarçabuk yazılması ile olur. fazla değil on dakika sonra bile bakıldığında şaşırılır. kelimeler düşüncelerini kazıp çıkaramamıştır, şöyle bir yalamıştır sadece. daha da şaşırılası olan, senin bile beğenmediğin entryni birilerinin beğenip artılamış olmasıdır. hay allah.
sarhoşken girdiğin entryi ertesi gün sözlükte görme durumudur.
kişinin zaman içinde nasıl değiştiğinin en güzel göstergesidir.
düşünceler, yaşayış, bakış acısı, her şey değişir ve gelişir. aslında iyidir bu durum.
zaman zaman başa gelen olaydır.
bunu kim yazmış böyle dersin.
kimin yazdığına bakmak istersin.
sensindir evet o mal sensindir.
biraz afallarsın.
ne kadar da değişmiş düşüncelerim der insan.
anlamsız gülmenize de sebebiyet verir.
-şu mükemmel entry'i hangi mübarek insan yazdıysa artılayıp herkese önermeliyim mustafacan.
+abi o entry senin..
-ah hımıfıs hımıfıss (gülüyor..)
(bkz: kur yükselmişken git bakireliğini bozdur bence)

hala gülüyorum.
her gün başıma en az bir kere gelen olay. Sıkıntı bizde.
son oylanan entrylere bakarsınız birden alışık gelmeyen bir entry niz beğenilmiştir. açar bakarsınız ve sonra hasiktir bunu ben mi yazmışım dersiniz.
(#23649683) Nasıl bir sinirle yazmışsam artık, kendimden utandım.*
Ulan bu kadar güzel bir entry'i nasıl yazmışım, o kafayı nasıl bi daha bulabilirim demektir.

Arada sırada oluyor işte.
Böyle saçma entry mi olur olum, deyip basarsın eksiye. Uyarı gelir: Olmadı güzel kardeşim. Yeniden denersin yine aynı. Sonra yazarın üstüne tıklarsın ki kendi profilindesin.
1 yıldan eski entry'lerde oldukça sık yaşanan durum.
Bir keresinde olmuştu. Yazarın nickine bakmadan tam artılayacaktım ki ben yazmışım. ilginç.
(bkz: #29706550) o zamanlar içime nihat doğan kaçmış demek...