bugün

evet, bu insan modeli ben oluyorum. facebook'ta doğum günümü kutlayanlara cevap atmıyorum, kutlamayanlara darılmıyorum. doğum günümü kutlamayı unutup benden defalarca özür dileyen arkadaşlarımın bu tavrını anlayamıyorum ve "tamam, dost, hadi var git yoluna!" diyorum. hiç doğum günü partim yapılmasına izin vermedim. bilmiyorum başka böyle tipler var mıdır?
herkesin önemsediği bir durumdur. kim istemez ki hatırlanmayı, kimin hoşuna gitmez? kasıt illa pasta kesmek,hediye almak veya cafcaflı bir cafede zıngırdayıp durmak ise evet o insanlardan birini çok yakından tanıyorum.*
başkasının doğum gününü haydi haydi sallamayacak olan insandır.
sıradan insandır, veya sıkılmıştır.

ben önemsiyorum, mesela bu gün doğum günüm. lakin kutlayan yok. birazdan oturup ağlayacağım. *
doğum günü kutlamanın mantıksız ve gereksiz olduğunu kavramış kişilik. ne var amına koyim bir yaş büyüdün işte neyin peşindesin ?
önemseyip önemsemediğimi üniversite yıllarımda erkenden yattığım bir gecede "iyiki doğduuooaaauuiıuunn!!!" haykırışlarıyla uyandırıldığımda anladım. evet benimde doğum günleri umrumda deil.
benimdir. neden önemsenmesi gerektiğini de anlamış değilimdir. tamam yakın arkadaşlarla bir şeyler yaparsın ama facebook veya mesaj yoluyla sırf kutlamış olmak için yazılan "mutlu yıllar", "nice senelere" tarzı mesajlar pekte içten değildir. o yüzden hadi dağılın gençler.
Mantıklı insandır. Olm insan her doğum gününde ölüme 1 yıl daha yaklaşıyor. Neyin kafasını yaşıyor insanlar.*

peşin edit; ha pastanı kes, geçen yılın bir değerlendirmesini yap, sevdiklerinle kucaklaş. Ona bir şey demiyoruz zaten.*
benimdir efendim. rastgele takvime filan bakinca hatırlıyorum genelde. Ayrıca bu kodugumun dünyasına geldigi günü neden önemser bi insan bilmiyorum. hayatımın en büyük hatası doğmaktı. ikincisi de ajdarın yarışmaya çıktığı gün o kanalı izlemekti.